Ukončenie miništrantskej súťaže

16. júna sme na nedeľnej svätej omši ukončili tohtoročnú miništrantskú súťaž. Na omši boli vyhlásení dvanásti miništranti, ktorí počas desiatich mesiacov nazbierali najviac bodov.

„Atmosféra bola perfektná. Veľmi som sa tešil z výhry. Z odmien sa mi najviac páčil krížik pápeža Františka a soška Švajčiarskej gardy,“ hovorí Šimon Dovičovič, víťaz súťaže.

Tí najlepší,  ktorí mohli prísť, oslávili výhru v pondelok 17. júna aj v Jump Aréne. „Bolo to skvelé. Výborne sme sa vybláznili. Najviac ma potešila pizza, ktorú sme dostali.“

Vyhodnoteniu súťaže predchádzalo v nedeľu na sv.omši aj čosi dôležitejšie. Miništranti, ktorí už boli na 1.sv.prijímaní, modlili sa deväť dní novénu k sv.Dominikovi Saviovi a zložili pred farským spoločenstvom sľub miništranta, boli prijatí do združenia Legio angelica (Anjelskej légie). Viditeľným znakom člena združenia je Jeruzalemský kríž, zložený z 5 krížikov a symbolizuje 5 Kristových rán.

Obetovať sa pre službu miništrovania nie je vždy ľahké, ale ak slúžime Bohu a ľuďom s láskou, prináša to aj inú radosť, o ktorej hovorí Ježiš,  že nám ju nik nevezme. A preto kto miništruje z lásky,  vždy vyhráva!

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.