Trnávka v službe: Rúška pre škôlku

Pani učiteľka alebo šikovná krajčírka? 

Z našej škôlky Mamy Margity ostali doma nielen deti ale aj pani učiteľky. 

Pani učiteľka Lucka Žáčková okrem toho, že s ostatnými kolegami pripravuje program pre deti aj prostredníctvom web stránky MŠ Margity na každý deň, si povedala, že pomôže aj inak. 

Keďže je vyučená krajčírka, stačilo sa pozrieť na šijací stroj a spojiť ho so súčasnou situáciou a potrebou rúšok. Dlho neváhala, a ponúkla svoju službu všetkým rodičom zo škôlky. Veľa rodín sa jej ozvalo a tak ušila už niečo vyše 100  rúšok. Chýbajú jej látky a gumičky, ale vždy sa našiel niekto, kto jej materiál daroval. 

“Cítila som v sebe nie len chuť spraviť niečo dobré pre iných, ale aj zodpovednosť za to, že aj ja svojou zručnosťou môžem prispieť tým, čo viem a pomôcť ostatným. Pochopila som, že dokážem z malého kúska látky “vyčarovať” rúško, s ktorým dokážem aspoň trochu chrániť ostatných. Určite nezachránim celý svet, to už urobil niekto iný, ale každé jedno rúško môže byť kvapkou v mori. Rúšok je treba veľa, lebo aj nás je veľa, tak ako je veľa kvapiek v mori”, hovorí Lucia, ktorá má každý deň za strojom plno práce. 

Ak viete o ďalších, ktorí v našom spoločenstve pomáhajú iným zvládať náročné obdobie, dajte nám o tom vedieť na tvaretrnavky@gmail.com

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.