Trnávka v službe: Plagáty pre bytové domy

Čo môžem urobiť ja pre ostatných?

Túto otázku si hneď na začiatku karantény položil Filip Likavčan, jeden ocko z našich rodín na Trnávke. Zapojil sa do iniciatívy slovensko.help, v ktorej spolu s ostatnými ITčkármi pomáhajú krízovému štábu lepšie zvládnuť túto situáciu na Slovensku. Jedna z vecí, ktorú vytvoril, sú plagáty pre bytové domy, lekárne a malé prevádzky, ktoré pomáhajú šíriť osvetu o opatreniach na spomalenie pandémie.  

“Bolo veľmi veľa online ponúk, ale chýbala mi offline verzia upozornení čo robiť a ako sa správať. V bytových domoch je veľa seniorov alebo ľudí, ktorý nemajú prístup na internet, preto som sa rozhodol investovať svoj čas do tvorby ľahko pochopiteľných plagátov”, hovorí Filip. 

O plagátoch boli informované aj  všetky spoločnosti, ktoré spravujú bytové domy, aby ich mohli vylepiť na bytovky. Stretlo sa to s úspechom, a v mnohých bytovkách dnes visia plagáty so základnými pokynmi, ktoré ľuďom pomáhajú zorientovať sa, ako sa správať v tomto náročnom období. Slovenská lekárnická komora taktiež poslala plagát pre lekárne všetkým jej členom.

Ak máte záujem si jednotlivé plagáty stiahnuť pre vašu bytovku alebo prevádzku, môžete tak spraviť priamo cez stránku slovensko.help

Ak viete o ďalších, ktorí v našom spoločenstve pomáhajú iným zvládať náročné obdobie, dajte nám o tom vedieť na tvaretrnavky@gmail.com

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.