Trnávka v službe: Koláče na Kramáre

Slané alebo sladké. Najlepšie naporcované, aby sa vyčerpaní zdravotníci mohli rýchlo posilniť.

Koncom marca sa na Trnávke rozbehlo dobrovoľnícke pečenie koláčov pre zdravotníkov na bratislavských Kramároch. Pondelok, stredu, piatok a cez víkend sa dobrovoľníci z Trnávky starajú o to, aby personál jedného z našich najväčších zdravotníckych centier sa cítil ako doma.

“Vďaka nášmu kmotrovi, ktorý je lekárom na Kramároch sme spoznali, aké ťažké obdobie teraz zažívajú zdravotníci. Sú vyčerpaní a je ich málo, keďže viacerí skončili v karanténe. Okrem toho, že sa mobilizujú študenti, firmy alebo nadácie, dá sa pomôcť aj v menšom. Raz v sobotu som personálu priniesla bábovku. Bola som nadšená ako obyčajný koláč povzbudil vyčerpaných zdravotníkov. To ma povzbudilo, aby som oslovila ďalších,” hovorí o iniciatíve Ildikó Štúňová.

Práve ona je iniciátorkou pravidelného pečenia pre zdravotníkov. Mnohí na Trnávke dnes pravidelne pečú alebo vozia voňavé domáce koláče ľuďom priamo do služby.

Máte chuť sa pridať? Stačí sa prihlásiť na i.stunova@gmail.com.

Ak viete o ďalších, ktorí v našom spoločenstve pomáhajú iným zvládať náročné obdobie, dajte nám o tom vedieť na tvaretrnavky@gmail.com.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.