Slovko direktora k aktuálnej situácii

Drahí priatelia!

Súčasná situácia sa nás všetkých dotýka a preto v duchu don Boscovho preventívneho systému robíme určité opatrenia. Neznamená to však, že ostávame pasívne sedieť doma, ale je to príležitosť budovať naše vzťahy a spoločenstvo iným spôsobom, napríklad aj v on-line svete.

Ako určite viete, od utorka 10. marca až do 23. marca 2020 sú zastavené všetky činnosti Saleziánskeho diela na Trnávke, vrátane bohoslužieb. To znamená, že je zatvorené oratko, Domino a Rodinné centrum, okrem Medicentra. Čo sa týka kostola, tak vonkajšie vchodové dvere budú po celý deň otvorené. V čase od 17.30 do 18.30 bude otvorený aj kostol, môžete sa prísť pomodliť (súkromne) a v tom čase budeme k dispozícii v spovednici aj na spoveď. Prosím, nevytvárajte však nejaké rady, aby ste neprišli do príliš blízkeho kontaktu. Samozrejme, sme k dispozícii spovedať aj kedykoľvek inokedy, keď sa ozvete osobne. Okrem toho po celý deň bude otvorený areál saleziánskeho diela (dvor i ihriská), aby si deti, mladí i rodičia mohli prísť zabehať alebo sa zahrať, pokorčuľovať alebo zahádzať si na kôš.

Najdôležitejší je samozrejme vlastný zodpovedný prístup. Neznamená to, že nutne musím ostať doma (hoci to by niekedy malo byť najsprávnejšie), ale najmä som s rodinou a trávim s ňou čas. V Taliansku koluje heslo: „io resto a casa“ (ja zostávam doma). Zatiaľ to u nás nie je tak dramatické ako v Taliansku, ale niečo to v sebe má! Je dobré využiť čas a ísť do prírody, najmä, keď teraz budú aj pekné jarné slnečné dni (čo tak napr. rodinná krížová cesta). Okrem toho, určite sa obzrite aj okolo seba, či tam náhodou nenájdete nejakého suseda alebo susedku, ktoríčo by potrebovali Vašu pomoc. Netreba teda zabudnúť na tých, čo sú blízko aj ďalej.

Uvedomujeme si, že ostať doma, najmä pre rodiny s menšími deťmi, nie je vôbec jednoduché a preto prichádzame s rozličnými ponukami, ako môžete tráviť čas. Členovia jednotlivých zložiek nášho diela pre vás pripravili nápady na aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť a ktorými sa môžete inšpirovať. Všetky nájdete na tejto stránke a na našich sociálnych sieťach.

Nie je miesto na paniku: aj tento čas môžeme využiť na dobro!
Myslíme na všetkých Vás,
Direktor Tibor Reimer a celá saleziánska komunita

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.