Oznamy na tretiu pôstnu nedeľu, 24. marca 2019

Liturgia týždňa :

Pondelok25. 3.slávnosť Zvestovania Pána, svätá omša bude aj večer o 18.00 hod.

V pondelok 25.3. na sviatok Zvestovania Pána bude v našom kostole „mama omša“, ale nebude v tradičnom čase, ale výnimočne o 10.30 hod. Pripomenieme si ňou aj deň počatého dieťaťa.

Najbližšiu stredu 27.3. pokračujú večerné stretnutie s názvom Pôstna streda. Po večernej svätej omši privítame pamätníka františkána Štefana Mariána Bankoviča s témou rokov neslobody na Trnávke. Večer je doprevádzaný speváckym zborom pod vedením Lucie Bujnovej.

Občianske združenie Fórum života organizuje kampaň „25. marec – Deň počatého dieťaťa“, ktorá šíri úctu k životu už od počatia. Vďaku za život môžeme vyjadriť aj verejne nosením bielej stužky na svojom odeve. Stužky aj s letáčikom si môžete vziať vzadu na stole.

Hrajte s nami! Zapojte sa aj vy, so svojimi 2-3% z vašich daní a darujte ich niektorej našej zložke Saleziánskeho diela na Trnávke. Letáčiky nájdete vzadu v kostole. Hrajte s nami!

Všetci ste srdečne pozvaní na budúcu nedeľu 31.3. o 18.00 hod. do Materského centra Margarétka na prednášku manželov Vyskočových, „Ako viesť deti k uchovaniu si kresťanských hodnôt“. Opatrovanie detí bude zabezpečené.

V pondelok, 1.4.o 18.00 hod. sa v zasadačke pod kostolom uskutoční kurz prirodzeného plánovania rodičovstva, ktorý pripravuje Liga pár páru. Je určený manželom, snúbencom ale aj jednotlivcom, ktorí chcú porozumieť svojej plodnosti a naučiť sa symptotermálnu metódu. Kurz pozostáva z troch prednášok a obsahuje aj informácie o návrate plodnosti po pôrode a otázky manželskej čistoty.

Zo soboty na nedeľu (z 30. na 31. 3.) začína platiť letný čas.

V Dome kultúry Ružinov sa 27. apríla o 17.00 a 19.00 hod. uskutoční divadelné predstavenie „v Betánii“, v podaní mladých z Košíc. Lístky sa dajú zakúpiť na: https://www.ticketportal.sk/Event/V_Betanii

Pozývame Vás na DobroQVbazár, 28.marca o 18:00 hod.,  kde si môžete prísť vybrať štýlový kúsok garderóby, ktorý zároveň aj pomôže. Výťažok z bazára je vždy venovaný na dobrú vec – podporu konkrétnej rodiny v núdzi.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.