OZNAMY NA TRETIU ADVENTNÚ NEDEĽU, 15. decembra 2019

Na minulotýždňovej zbierke na dobudovanie ihriska pri Materskej škole mamy Margity sa vyzbieralo 2400,- €, za čo všetkým darcom veľmi pekne ďakujeme.

Dnes po sv. omšiach o 8.00, 9.30 a 11.00 hod. si v zasadačke pod kostolom môžete kúpiť knihy z vydavateľstva Don Bosco.

Dnes po sv. omšiach o 9.30 a 11.00 hod. budeme v kancelárii predávať lístky na farský ples, ktorý sa uskutoční 18. 1. 2020.

Srdečne pozývame členov skupiny Bdenie pre farnosť na pravidelné každoročné stretnutie, ktoré sa uskutoční dnes popoludní o 14.30 hod. v zasadačke pod kostolom. Budeme veľmi radi, ak sa pridajú ďalší ľudia ochotní slúžiť farnosti modlitbou a bdením 1 hodinu v mesiaci vždy v prvý piatok. Kontakt a viac informácií je na nástenke.

Pozývame všetkých na naše Charitatívne vianočné trhy, ktoré budú dnes popoludní 16.00 hod. na nádvorí Oratória. Minulý rok sa vyzbieralo 10.020 eur. Peniaze sme rozdali rodinám a osobám, ktoré boli počas roka v núdzi. Na trhoch vám ukážeme presný rozpočet. Príďte si užiť predvianočnú príjemnú atmosféru. Stretnete známych aj neznámych, s ktorými môžete ochutnať špeciality 22 rôznych kulinárskych stánkov.

Starých a chorých, ktorí chcú prijať spoveď a sväté prijímanie doma, nahláste čím skôr v sakristii.

V piatok 20.12. od 15.30 hod. budeme zapisovať úmysly svätých omší na mesiace január a február 2020.

Predvianočné spovedanie v kostole bude od soboty 21. 12. do pondelka, 23. 12. v čase od 16.00 do 20.00 hod. Prosíme vás nenechávajte si spoveď na poslednú chvíľu.

Osádzať a zdobiť stromčeky v kostole budeme sobotu 21. 12. od 14.00 hod. Prosím ochotných mužov o pomoc.

Predvianočná spoločná duchovná obnova pre dospelých aj pre mládež bude v sobotu 21.12. o 9.00 hod. v kostole. Po úvodnej prednáške bude priestor pre tichú adoráciu a možnosť sv. spovede. O 12.00 hod. zakončíme duchovnú obnovu sv. omšou. O deti sa postarajú animátori.

Predvianočná duchovná obnova pre mladé rodinky, ktoré majú malé deti, bude budúcu nedeľu o 15.00 hod. v Materskom centre. Priestor je vhodný aj pre malé deti, ktoré môžete zobrať so sebou. Po prednáške bude možnosť prijať sviatosť zmierenia.

Záujemcovia o požehnanie svojich príbytkov sa môžu prihlásiť v sakristii do 26.12.

V našej farnosti skončil kurz „Objav Krista“. Preto chceme poďakovať organizátorom za ich službu, účastníkom kurzu za ich vytrvalosť a všetkým za ich modlitby počas kurzu.

Oznamujem, záujemcom o prípravu na birmovku (deviataci, alebo quartáni), že prihlášky si môžu vziať vzadu na stoliku.

Spolok svätého Vojtecha hľadá predavačku do svojej predajne na Kolárskej ulici v Bratislave. V prípade záujmu pošlite svoj životopis na adresu praca@ssv.sk. Viac informácií je na webovej stránke www.ssv.sk.

Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko bude od 30. novembra do 22. decembra vždy v soboty a nedele (okrem nedele 15.12.) v čase od 15.00 do 17.00 hod. pri charitatívnom stánku Maltézskej pomoci Slovensko na vianočných trhoch v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí k dispozícii pre rozhovor. Všetci sú srdečne pozvaní.

Vydavateľstvo DON BOSCO ponúka predplatné edície Viera do vrecka na rok 2020. Edícia Viera do vrecka oslávi v roku 2020 malé výročie – desať rokov od svojho vzniku. Formou brožúrok v praktickom formáte prináša každý mesiac témy, neraz aj náročné, spracované jazykom, ktorý je blízky a zrozumiteľný čitateľovi. Témy zasahujú do rôznych oblastí – od osobného duchovného rozvoja, právd viery cez výchovné a vzťahové otázky až po biblické a historické témy. Brožúrky využívajú jednotlivci, farnosti, rodiny, spoločenstvá, kňazi i rehoľníci. Edícia často slúži aj ako pomôcka pri vzdelávaní veriacich, pri tvorbe kázní či prípravách na sviatosti. Brožúrky je možné predplatiť si na celý rok, ale dajú sa kupovať aj jednotlivo. Obľúbené je tiež venovanie ročného predplatného ako originálny darček. Edíciu Viera do vrecka spolu s praktickým zakladačom si môžete na rok 2020 predplatiť za cenu 17,50 € vrátane poštovného. Každý mesiac Vám príde domov praktická príručka a kvalitne spracovaná téma „do vrecka“. Viac informácií nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/edicia-viera-do-vrecka-2020 alebo na stránke www.donbosco.sk Ak si edíciu predplatíte do 10. decembra 2019, môžete získať aj nezabudnuteľný pútnický zájazd do Svätej zeme.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.