Liturgia týždňa :

Utorok 16. 5. spomienka sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka
Štvrtok 18. 5. prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána, sv. omše budú o 6.30,10.00 pre rodičov s malými deťmi,  16.00 a 18.00 hod.

Pozývame na oslavu Dňa rodiny a Deň matiek dnes od 15:00 hod. Môžete sa tešiť na program pre deti, rodinnú fotografku, nápoje pre deti aj dospelých a každá mamina dostane welcome drink či môže sa nechať skrášliť vizážistke. Keďže nám počasie veľmi nepraje, budeme viac v sále pod kostolom. Namiesto opekačky budú hotdogy, ale potešíme sa, ak donesiete aj nejaké dobroty na spoločný stôl.

Už zajtra, v pondelok 15. mája o 20.00 hod. v zasadačke pod kostolom, sa začne kurz prirodzeného plánovania rodičovstva. Je určený manželským párom, snúbencom ale aj jednotlivcom, ktorí chcú porozumieť svojej plodnosti. Pozostáva z troch stretnutí, ktoré budú tri pondelky za sebou. Prihlásiť sa môžete u manželov Jakubcových.

Od zajtra začína deviatnik k sviatku Panny Márie pomocnice. V kostole sa ho budeme modliť o 17.45 hod., v rámci májovej pobožnosti.

Od utorka 16. 5. začíname v našom oratku šachový krúžok. Bude bývať v utorky o 16.00 hod. v oratku a je určený pre všetkých záujemcov.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédia.

Mladí z oratka veľmi pekne ďakujú za vašu podporu ich púte do Turína, aj vďaka vám mohli na vlastné oči vidieť a zažiť miesta, kde don Bosco vyrastal, pôsobil a začal budovať veľké saleziánske dielo. Vrátili sa obohatení o mnohé zážitky a skúsenosti, ktoré im pomôžu v ich službe našim deťom a mladým v oratku.

Pondelok, utorok a streda sú prosebnými dňami. Ich obsahom je prosba za úrodu.

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 2.-4. júna 2023 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený aj na internetovej stránke Rodinkova. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori.

Rehoľné sestry z rôznych spoločenstiev srdečne všetkých pozývajú na modlitbu večerných chvál, ktorá bude vo štvrtok 18. mája 2023 v uršulínskom kostole Loretánskej Panny Márie. Program: o 17.30 adorácia, o 18.00 večerné chvály (vešpery).

Vo štvrtok 18. mája 2023 o 18.00 bude v Katedrále sv. Martina sláviť pontifikálnu svätú omšu pri príležitosti slávnosti Nanebovstúpenia Pána bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Ste srdečne pozvaní!

Základná umelecká škola sv. Cecílie oznamuje, že záujemcovia o štúdium v novom školskom roku 2023/2024 sa môžu zaregistrovať na prijímacie talentové skúšky najneskôr do 28. mája 2023 vyplnením elektronickej prihlášky na štúdium na stránke školy www.zusc.sk .Talentové skúšky budú prebiehať prezenčne počas júna od 1. 6. 2023. O konkrétnom dni a čase bude škola uchádzačov informovať mailom, alebo telefonicky. Viac informácií nájdete na stránke www.zusc.sk

Návšteva siedmich kostolov Bratislavy sa uskutoční v sobotu 27. mája na vigíliu Turíc, od popoludnia do neskorej noci. Témou rozjímaní a predmetom modlitieb počas putovania bude 7 darov Ducha Svätého. Bližšie informácie a spôsob prihlasovania nájdete na stránke 7kostolov.sk . Sprevádza otec Juraj Vittek. Zážitok spoločného kráčania v Cirkvi umocní pre všetkých prístupná svätá omša s otcom arcibiskupom Stanislavom vo františkánskom kostole o 19.30 i stretnutie s otcom biskupom Jozefom v katedrále svätého Martina v nočných hodinách, ako aj s diecéznymi a rehoľnými kňazmi pôsobiacimi v navštívených kostoloch.