OZNAMY NA PRVÚ NEDEĽU PO NARODENÍ  PÁNA, 29. decembra 2019

Liturgia týždňa :

Utorok 31. 12. posledný deň občianskeho roka, večerná svätá omša o 18.00 hod., bude spojená s ďakovnou pobožnosťou.
Streda   1. 1. slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Je to prikázaný sviatok, sväté omše budú ako v nedeľu.
Štvrtok   2. 1. spomienka sv. Bazila Veľkého a Gregora Nazianzského, biskupov a učiteľov Cirkvi
Piatok   3. 1. ľubovoľná spomienka Najsvätejšieho mena Ježiš, zároveň je prvý piatok v mesiaci, spovedáme od 17.00 hod., nebude mládežnícka svätá omša o 19.00 hod.
Sobota   4. 1. prvá sobota v mesiaci, Fatimská pobožnosť bude po rannej svätej omši

Ďakujem našim kvetinárkam za vianočnú výzdobu kostola.

Záujemcovia o požehnanie svojich príbytkov sa môžu prihlásiť v sakristii ešte dnes.

Oznamujem, záujemcom o prípravu na birmovku (deviataci, alebo quartáni), že prihlášky si môžu vziať vzadu na stoliku.

Žiadame snúbencov, ktorí plánujú uzavrieť sviatosť manželstva v roku 2020, aby sa čím skôr prihlásili na fare z dôvodu naplánovania termínu predĺženej prípravy na prijatie sviatosti.

Pozývame každého z Vás sa zapojiť do umeleckej intervencie Pôstne Plátno 2020, prinesením kusov akýchkoľvek čisto bielych starých látok a oblečenia. Každá rodina môže priniesť maximálne 5 ks. Biele textílie zbierame v bočnej miestnosti pred farskou kanceláriou do vopred pripravených banánových krabíc. Viac informáciií nájdete na plagáte pri krabiciach.

Pozývame vás na vernisáž výstavy „Zrkadlenie“ – fotografii Nikolaja Chirkova SDB, spojená s diskusiou na tému vnímania krásy a jej zrkadlenie v saleziánskom prostredí. Otvorenie je v piatok 10.1.2020 o 19.00 hod., v Gallery ja u Saleziánov don Bosca, Mamateyova 4, diskusia: Café-bistro garsonka, vstup: slobodný.

Komunita CENACOLO pozýva na predstavenie s názvom Živé jasličky, ktoré sa bude konať 29.12. a 5.1. v areáli komunity na Včelárskej Paseke v blízkosti obce Kráľová pri Senci vždy so začiatkom o 17.00 hod.

V utorok 31. decembra 2019 bude o 16.00 hod. v Katedrále sv. Martina sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský svätú omšu s ďakovnou pobožnosťou na konci roka. Tiež pozývame všetkých veriacich na novoročnú svätú omšu v deň Slávnosti Panny Márie Bohorodičky v stredu 1. januára 2020 o 10.30 hod. ktorú bude v Katedrále sv. Martina sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Spolok svätého Vojtecha hľadá predavačku do svojej predajne na Kolárskej ulici v Bratislave. V prípade záujmu pošlite svoj životopis na adresu praca@ssv.sk. Viac informácií je na webovej stránke www.ssv.sk.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.