OZNAMY NA PRVÚ ADVENTNÚ NEDEĽU, 1. decembra 2019

Liturgia týždňa :

Utorok   3. 12. spomienka sv. Františka Xaverského, kňaza
Piatok   6. 12. ľubovoľná spomienka sv. Mikuláša, biskupa. Zároveň je prvý piatok v mesiaci, spovedáme od 17.00 hod.
Sobota   7. 12. spomienka sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Zároveň je prvá sobota v mesiaci, Fatimská pobožnosť bude po rannej svätej omši

Dnes pri všetkých svätých omšiach je zbierka na charitu.

Dnes popoludní, vás pozývame do sály pod kostolom na premiéru nového divadelného predstavenia Kaviareň Očistec. Predstavenie plné zaujímavých situácií Vám ponúkne zaujímavé uvažovanie pre čas adventu. Divadlo je vhodné pre dospelých a mladých od 13 rokov. Predstavia sa v ňom herci, hudobníci a tanečníci z našej farnosti. Lístky na predstavenie o 16.30 hod. sú ešte k dispozícii vo farskej kancelárii za symbolické 1€.

MC Margarétka Vás pozýva na Mikulášske divadlo „O 12tich mesiačikoch“, ktoré bude v sobotu 7.12. o 16.00 hod. v sále pod kostolom. Predaj lístkov ešte dnes po svätých omšiach o 9:30 a 11tej alebo priamo v MC Margarétka na Pavlovičovej 3.

Miestny úrad Bratislava-Ružinov organizuje „Vianočnú večeru pre osamelých seniorov“, 24. 12. o 13.30 hod. v Ružinovskom domove seniorov na Sklenárovej ulici 14. Záujemcovia nech sa do piatku 6. 12. prihlásia na Miestnom úrade, Mierová 21.

V sobotu 7. 12. od 9.00 hod. budeme spoločne upratovať kostol. Prosím ochotných mužov, ženy a mládež, aby ste prišli pripraviť náš spoločný dom na blížiace sa sviatky.

Budúcu nedeľu, 8.12. sa po každej sv. omši budú predávať medovníčky a vianočné výrobky z ktorých výťažok pôjde na vybudovanie dopadových plôch na detské ihrisko na pri Materskej škole na Pavlovičovej. Chýba približne 4000 eur, aby sa projekt mohol realizovať a aby ihrisko mohlo byť pre deti bezpečné. Ďakujeme za podporu.

V nedeľu 8.decembra počas svätej omše  o 11.00 hod. budú prísľuby nových saleziánskych spolupracovníkov z našej farnosti.

Na budúcu nedeľu po sv. omšiach o 8.00, 9.30 a 11.00 hod. si v zasadačke pod kostolom môžete kúpiť knihy z vydavateľstva Don Bosco.

Pozývame všetkých na naše Charitatívne vianočné trhy, ktoré budú na nádvorí Oratória. Minulý rok sa vyzbieralo 10.020 eur. Peniaze sme rozdali rodinám a osobám, ktoré boli počas roka v núdzi. Na trhoch ale aj v newslettri vám ukážeme presný rozpočet. Tohtoročné CHVT začnú v nedeľu 15.12. o 16.00 hod. Príďte si užiť predvianočnú príjemnú atmosféru. Stretnete známych aj neznámych, s ktorými môžete ochutnať špeciality 22 rôznych kulinárskych stánkov.

Občianske združenie Asociácia za život a rodinu pozýva na verejné modlitbové zhromaždenie s názvom ZA NAJMENŠÍCH Z NÁS. Uskutoční sa pred parlamentom dňa 3.12.2019 o 16:30 hod. Toto modlitbové verejné zhromaždenie je volaním k Bohu o pomoc a zároveň žiadosťou adresovanou poslancom, aby hlasovali za lepšiu ochranu nenarodených. Parlament na práve prebiehajúcej schôdzi v druhom čítaní prerokuje zákon, ktorý ak bude prijatý, zlepší informovanosť mamičiek pred potratom, vďaka čomu budú lepšie chránené nenarodené deti pred potratom. Prineste si prosím sviečky.

V stredu 4. decembra 2019 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať ďalšie modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Témou stretnutia bude čnosť múdrosti.

Srdečne pozývame veriacich na slávnostnú svätú omšu so zasvätením Bratislavy Panne Márii v pondelok 9. decembra 2019, v deň slávnosti Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, ktorú bude o 17.30 hod. sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský v Kostole sv. Jána z Mathy (Trojička) v Bratislave.

Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko bude od 30. novembra do 22. decembra vždy v soboty a nedele (okrem nedele 15.12.) v čase od 15.00 do 17.00 hod. pri charitatívnom stánku Maltézskej pomoci Slovensko na vianočných trhoch v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí k dispozícii pre rozhovor. Všetci sú srdečne pozvaní.

Záleží vám na mladých? Máte radi dona Bosca? Sestry saleziánky pozývajú na benefičný koncert vďačnosti, na ktorom vystúpi Dominika Stará a Trio Miriam Kaiser. Dobrovoľné vstupné využijú na rekonštrukciu saleziánskeho vzdelávacieho strediska na Kremnickej ulici. Koncert sa uskutoční  v nedeľu 1. 12. o 15.00 v kostole Povýšenia sv. Kríža na Daliborovom námestí  v Bratislave – Petržalke.

Od 22.11.2019 do 23.12.2019 bude v rámci bratislavských vianočných trhov prebiehať dobročinná akcia „Maltézsky punč“ organizovaná Maltézskou pomocou Slovensko (MPS), čo je výkonná zložka Rádu maltézskych rytierov pre aktivity v Slovenskej republike. MPS bude mať dobročinný stánok na Hviezdoslavovom námestí, ako to bolo aj po minulé roky. V tomto stánku bude prebiehať verejná dobročinná zbierka, ktorej cieľom je podporiť aktivity MPS v prospech núdznych.

V Advente sa uskutoční duchovná obnova s názvom „rozVEDENÍ k BOHU I.“ pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú sami. Téma obnovy má názov „Prijatie svojej situácie a odpustenie.“ Duchovná obnova sa uskutoční 13.-15. decembra v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je možné vziať so sebou aj deti, o ktoré sa postarajú animátori. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je na internetovej stránke Rodinkova.

V dňoch 15.11.2019 a 6.12.2019 sa od 9.00 hod. do 13.30 hod. uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u Saleziánov) DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, kde môžete vidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní.

Vydavateľstvo DON BOSCO ponúka predplatné edície Viera do vrecka na rok 2020. Edícia Viera do vrecka oslávi v roku 2020 malé výročie – desať rokov od svojho vzniku. Formou brožúrok v praktickom formáte prináša každý mesiac témy, neraz aj náročné, spracované jazykom, ktorý je blízky a zrozumiteľný čitateľovi. Témy zasahujú do rôznych oblastí – od osobného duchovného rozvoja, právd viery cez výchovné a vzťahové otázky až po biblické a historické témy. Brožúrky využívajú jednotlivci, farnosti, rodiny, spoločenstvá, kňazi i rehoľníci. Edícia často slúži aj ako pomôcka pri vzdelávaní veriacich, pri tvorbe kázní či prípravách na sviatosti. Brožúrky je možné predplatiť si na celý rok, ale dajú sa kupovať aj jednotlivo. Obľúbené je tiež venovanie ročného predplatného ako originálny darček. Edíciu Viera do vrecka spolu s praktickým zakladačom si môžete na rok 2020 predplatiť za cenu 17,50 € vrátane poštovného. Každý mesiac Vám príde domov praktická príručka a kvalitne spracovaná téma „do vrecka“. Viac informácií nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/edicia-viera-do-vrecka-2020 alebo na stránke www.donbosco.sk Ak si edíciu predplatíte do 10. decembra 2019, môžete získať aj nezabudnuteľný pútnický zájazd do Svätej zeme.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.