Oznamy na Piatu veľkonočnú nedeľu, 7. mája 2023

Liturgia týždňa :

Sobota 13. 5. sviatok sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, panny, spoluzakladateľky Inštitútu dcér Márie Pomocnice

V rámci zbierky na seminár ste obetovali 1.215,- €. Veľká vďaka za vašu štedrosť.

V mesiaci máj, okrem pondelkov sa v kostole o 17.45 hod. budeme spoločne modliť májovú pobožnosť.

Vo štvrtok 11. 5. bude v kostole o 10.00 hod. svätá omša pre rodičov s malými deťmi.

Pozývame vás v sobotu 13. 5. od 20.00 do 21.30 hod. na Večer modlitieb pri vyloženej Sviatosti Oltárnej.

Pozývame na oslavu Dňa rodiny a Dňa matiek budúcu nedeľu 14. 5. od 15:00 hod. vo farskej záhrade. Doneste si domáce zásoby na spoločnú opekačku, prípadne aj koláč ku káve. Môžete sa tešiť na program pre deti, rodinnú fotografku, nápoje pre deti aj dospelých a každá mamina dostane welcome drink, či môže sa nechať skrášliť vizážistke. Konkrétne info na FB MC Margaretka.

Prihlasovanie na detský tábor a na 2 turnusy prímestských táborov je už naplnené na vyše dve tretiny. Preto vám odporúčame nenechávať si prihlásenie na poslednú chvíľu. Bližšie informácie o táboroch a prihlásenie nájdete na stránke trnavka.sk v sekcii tábory.

Od utorka 16. 5. začíname v našom oratku šachový krúžok. Bude bývať v utorky o 16.00 hod. v oratku a je určený pre všetkých záujemcov.

Rodinné spoločenstvo FATIMA, o.z. srdečne pozýva k spolupráci na akcii organizovanej pod záštitou Konferencie biskupov Slovenska a Slovenského apoštolátu Fatimy Modlitbový deň detí a mládeže za mier a pokoj vo svete, ktorý by sa uskutočnil 13. mája 2023 na 106. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime. Všetkých nás sa dotýka vážna situácia, ktorá dnes ohrozuje pokoj a mier na celom svete. Panna Mária vo Fatime prosila deti, aby sa modlili sv. ruženec za ukončenie vojny a prevenciu pred novou. Sv. Otec František zasvätil Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. V týchto intenciách sú pozvané všetky deti, mládež a rodiny k modlitbe za pokoj a mier vo svete, za ukončenie vojen. Deti a mládež sa môžu zapojiť vo svojich farnostiach, spoločenstvách a rodinách: • spoločnou modlitbou posvätného ruženca • v adorácii pred Najsvätejšou Sviatosťou • zasvätením detí a mládeže Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Organizátor prosí o rozšírenie oznamu do farností s prosbou, aby farnosti, spoločenstvá a rodiny, ktoré sa do tejto modlitby zapoja, poslali informácie alebo aj fotografie z tejto akcie na emailovú adresu: rs.fatima.oz@gmail.com .

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 2.-4. júna 2023 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený aj na internetovej stránke Rodinkova. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori.

Pozývame deti aj s animátormi a katechétmi, príp. rodičmi na Púť detí do Marianky, ktorá sa uskutoční v sobotu 20.5.2022. Témou púte bude: Krajší svet s Máriou. Bližšie informácie o púti a možnosť prihlásenia sa na stránke: https://erko.sk/putdeti/  a na plagáte.