Oznamy na druhú pôstnu nedeľu, 17. marca 2019

Liturgia týždňa :

Pondelok18. 3.vigília slávnosti sv. Jozefa, svätá omša bude aj večer o 18.00 hod.
Utorok19. 3.slávnosť sv. Jozefa, ženích Panny Márie

Dnes popoludní o 16.00 hod. vás pozývame na ďalšie Tváre Trnávky. V sále pod kostolom oslávime 100. výročie príchodu  školských sestier sv. Františka na Slovensko a ich pôsobenie na Trnávke. Pripravené sú rozhovory aj pestrý umelecký program. Z tejto príležitosti sv. omšu o 11.00 hod. bude celebrovať provinciál františkánov František Olbert OFM a slávnostným kazateľom bude brat Gabriel Prievalský OFM.

V rámci zbierky na Charitu, ktorá sa konala minulú nedeľu sa vyzbieralo 2.170,- €. Všetkým darcom ešte raz úprimne Pán Boh zaplať.

Najbližšiu stredu 20. 3. pokračujú večerné stretnutia s názvom Pôstna streda. Po večernej svätej omši privítame Katarínu Košťálovú s témou „Chrám očami detí“ a detské spevácke zbory Umeleckej školy sv. Cecílie.

Hrajte s nami! Zapojte sa aj vy, so svojimi 2-3% z vašich daní a darujte ich niektorej našej zložke Saleziánskeho diela na Trnávke. Letáčiky nájdete vzadu v kostole. Hrajte s nami!

Vzadu na stole veriaci z farnosti Pavlovce nad Uhom vám ponúkajú vlastnoručne vyrobených pečených veľkonočných baránkov. Odporúčaným milodarom 10,- € (prípadne aj inou sumou), podporíte rozvoj pútnického miesta a kostola vo Vysokej nad Uhom, v ktorom je uložený relikviár bl. Anny Kolesárovej.

Základná škola Matky Alexie vás pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v stredu 20. 3. 2019  a tiež na zápis do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční 5. 4. 2019 od 14.00 hod. do 17.00 hod. a 6. 4. od 9.00 do 12.00 hod.

Spojená škola sv. Vincenta de Paul vás pozýva na Deň otvorených dverí v utorok 19. 3. od 15.00 do 16.30 hod.

V Dome kultúry Ružinov sa 27. apríla o 17.00 a 19.00 hod. uskutoční divadelné predstavenie „v Betánii“, v podaní mladých z Košíc. Lístky sa dajú zakúpiť na: https://www.ticketportal.sk/Event/V_Betanii

Pozývame vás zapojiť sa do pôstnej zbierky Tehlička, na pomoc zápalmi postihnutým ľuďom z indickej Keraly. Prispieť môžete cez stránku tehlička. sk, alebo do označených pokladničiek pri vstupe do kostola a pri farskej kancelárii.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.