OZNAMY NA DRUHÚ NEDEĽU PO NARODENÍ  PÁNA, 5. januára 2020

Liturgia týždňa :

Pondelok   6.1. slávnosť Zjavenia Pána. Je to prikázaný sviatok. Sväté omše budú ako v nedeľu. V nedeľu večer požehnáme trojkráľovú vodu a kriedu, ktorú si môžete vziať domov.
Streda   8. 1. ľubovoľná spomienka blahoslaveného Titusa Zemena
Nedeľa 12. 1. sviatok Krstu Krista Pána

Žiadame snúbencov, ktorí plánujú uzavrieť sviatosť manželstva v roku 2020, aby sa čím skôr prihlásili na fare z dôvodu naplánovania termínu predĺženej prípravy na prijatie sviatosti.

Srdečne Vás pozývame na kurz Manželské večery. Kurz je určený pre všetky manželské páry každého veku, ktoré chcú spoločne budovať pevný a trvalý vzťah, svoje manželstvo vylepšiť alebo vyriešiť náročné obdobie v ktorom sa nachádzajú. Počas ôsmich stretnutí má každý manželský pár svoje miesto pri sviečkach s občerstvením, v rámci ktorého sa manželia rozprávajú o téme večera a dôležitých otázkach, na ktoré vo všedných dňoch neostáva veľa času. Príjemná priateľská atmosféra rešpektuje Vaše súkromie a skupinová diskusia nie je súčasťou kurzu. Manželské večery začínajú 3. februára 2020 o 18.30 hod. v sále pod kostolom. Viac informácii, aj kontakt na prihlasovanie je na plagáte.

Pozývame každého z Vás sa zapojiť do umeleckej intervencie Pôstne Plátno 2020, prinesením kusov akýchkoľvek čisto bielych starých látok a oblečenia. Každá rodina môže priniesť maximálne 5 ks. Biele textílie zbierame v bočnej miestnosti pred farskou kanceláriou do vopred pripravených banánových krabíc. Viac informácií nájdete na plagáte pri krabiciach.

V pondelok 6. januára 2020 sa uskutoční druhý trojkráľový sprievod v Bratislave. Zraz bude na nádvorí Bratislavského hradu o 14.30 hod., odkiaľ možno putovať spolu s kráľmi k jasličkám. Záujemcovia o aktívnu účasť sa dozvedia viac na stránke www.trajakrali.sk.

V stredu 8. januára 2020 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať ďalšie modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov Spravodlivosť – „Noe, vzor spravodlivosti“ (Gn 6, 9-21).

V pondelok 6. januára 2020, v deň Slávnosti Zjavenia Pána, bude o 10.30 hod. v Katedrále sv. Martina sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský svätú omšu. Všetci sú srdečne pozvaní.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.