OZNAMY NA 34. NEDEĽU V CEZROČNOM OBDOBÍ, SLÁVNOSŤ KRISTA KRÁĽA, 24. novembra 2019

Liturgia týždňa :

Piatok 30. 11. sviatok sv. Ondreja, apoštola
Nedeľa   1. 12. Prvá adventná nedeľa, začína nový liturgický rok

Dnes popoludní o 16.00 hod. vás pozývame na ďalšie stretnutie z cyklu Tváre Trnávky. Predstavíme vám farníkov, ktorých pritiahlo výtvarné umenie a architektúra. Ak chcete spoznať autora novej podoby sály pod kostolom alebo autorky kvetinovej výzdoby v kostole a naučiť sa jednoduchým aranžmánom kvetín, zastavte sa v sále pod kostolom. Tešia sa na vás Tváre Trnávky.

Oznamujeme mamičkám s malými deťmi, že vo štvrtok o 10.00 hod. bude pre nich v kostole svätá omša.

Klub Združenia kresťanských seniorov oznamuje, že v piatok 29. 11. o 14.00 hod. sa uskutoční stretnutie v zasadačke pod kostolom.

Na budúcu nedeľu pri všetkých svätých omšiach bude zbierka na charitu.

V prvú adventnú nedeľu, 1. decembra 2019, vás pozývame do sály pod kostolom na premiéru nového divadelného predstavenia Kaviareň Očistec. Predstavenie plné zaujímavých situácií Vám ponúkne zaujímavé uvažovanie pre čas adventu. Divadlo je vhodné pre dospelých a mladých od 13 rokov. Predstavia sa v ňom herci, hudobníci a tanečníci z našej farnosti. Lístky na predstavenie o 16.30 a 19.00 hod. sú k dispozícii vo farskej kancelárii za symbolické 1€.

Záleží vám na mladých? Máte radi dona Bosca? Sestry saleziánky pozývajú na benefičný koncert vďačnosti, na ktorom vystúpi Dominika Stará a Trio Miriam Kaiser. Dobrovoľné vstupné využijú na rekonštrukciu saleziánskeho vzdelávacieho strediska na Kremnickej ulici. Koncert sa uskutoční  v nedeľu 1. 12. o 15.00 v kostole Povýšenia sv. Kríža na Daliborovom námestí  v Bratislave – Petržalke.

Od 22.11.2019 do 23.12.2019 bude v rámci bratislavských vianočných trhov prebiehať dobročinná akcia „Maltézsky punč“ organizovaná Maltézskou pomocou Slovensko (MPS), čo je výkonná zložka Rádu maltézskych rytierov pre aktivity v Slovenskej republike. MPS bude mať dobročinný stánok na Hviezdoslavovom námestí, ako to bolo aj po minulé roky. V tomto stánku bude prebiehať verejná dobročinná zbierka, ktorej cieľom je podporiť aktivity MPS v prospech núdznych.

V Advente sa uskutoční duchovná obnova s názvom „rozVEDENÍ k BOHU I.“ pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú sami. Téma obnovy má názov „Prijatie svojej situácie a odpustenie.“ Duchovná obnova sa uskutoční 13.-15. decembra v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je možné vziať so sebou aj deti, o ktoré sa postarajú animátori. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je na internetovej stránke Rodinkova.

V dňoch 15.11.2019 a 6.12.2019 sa od 9.00 hod. do 13.30 hod. uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u Saleziánov) DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, kde môžete vidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.