Oznamy na 31. nedeľu v Cezročnom období, 5. november 2023

Liturgia týždňa :

Štvrtok   9. 11. sviatok výročia posviacky Lateránskej baziliky
Piatok 10. 11. spomienka sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi
Sobota 11. 11. sviatok sv. Martina z Tours, biskupa, hlavného patróna Bratislavskej arcidiecézy

Ďakujem všetkým, ktorí ste v tomto týždni prispeli na rekonštrukciu kostola. Obetovali ste 4.244,- €, z toho jeden darca obetoval 2.000,- €.

V utorok 7.11. o 19.00 bude v sále pod kostolom ďalšie stretnutie „mužom dnes“, medzigeneračné stretnutie určené pre mužov od 16 rokov.

Mama omša bude vo štvrtok 9.11.2023 o 10:00 hod. v kostole.

Radi by sme vás pozvali na té-my ktoré sa budú konať už tento piatok 10.11. v rámci večernej čajovne v sále pod kostolom, na pódiu. Debata bude na tému Občan a politika v bežnom živote. Tešíme sa na vás.

V sobotu 11.11. o 19.00 bude v oratku ďalšia „STOPKA“, duchovný program pre mladých zakončený adoráciou. Všetci mladí od 14 rokov ste pozvaní.

Svätomartinská zbierka, ktorá sa koná na budúcu nedeľu 12. novembra je určená na pomoc tým, ktorých postihlo zemetrasenie na východnom Slovensku, predovšetkým na opravu kostolov.

Materské centrum pozýva deti s rodičmi v pondelok 13.11. na ekovýlet do parku v Rusovciach. Pôjdeme spolu objednaným autobusom. Viac info na Facebooku MC Margaretka.

Chceme vás upozorniť, že v priestoroch kostola sa začal pohybovať zlodej. Zo zasadačky pod kostolom ukradol elektrickú kolobežku a z predsiene kostola bicykel. Preto vás vyzývame dávať si pozor na svoje veci aj vo vnútri kostola.

Pripomínam, že ešte do 8. 11. môžeme získať úplné odpustky v prospech zomrelých.

Pozývame vás ne diskusný večer pre stretká VŠ a SŠ (od 17 rokov) pod názvom Otázky, na ktoré neexistujú ľahké odpovede, O identite…, 8.11.2023 o 19.00 hod. u Saleziánov na  Miletičovej, v sále pod kostolom. Hostia: Mária Hatoková (psychologička), Marcel Brenner (lekár), Jaroslav Minárik (genetik), Marián Husár (salezián, kňaz), moderuje Radovan Pavlík.

DOMKA- Združenie saleziánskej mládeže ponúka pracovnú pozíciu koordinátora aktivít pre ukrajinské deti a mládež. Ak by ste mali záujem o dynamickú prácu s mladými ľuďmi, nebojíte sa výziev a ste zdatným šoférom, neváhajte sa pridať k nám, medzi saleziánskych zamestnancov. Viac informácii o pracovnej ponuke nájdete na Facebookovej stránke DOMKY.

V stredu 8. novembra 2023 o 19.00 sa bude v Katedrále sv. Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Aby obrábal a strážil raj (Gn 2,15) – O práci a ochrane stvorenia zvereného človeku (Gn 2,8-20).

Srdečne pozývame všetkých veriacich do Katedrály svätého Martina v Bratislave na Svätomartinské tríduum. Tohtoročná téma znie: Svätý Martin a súčasné potreby pomoci. Slávnostné sväté omše budú v piatok 10. novembra 2023 o 18.00, v sobotu 11. novembra o 16.00 a v nedeľu 12. novembra o 10.30.

Bratislavská Arcidiecéza v spolupráci s eRkom pozýva rodiny na Svätomartinský sprievod, ktorý sa bude konať v sobotu 11. novembra. Predchádzať mu bude slávnostná svätá omša s homíliou pre deti o 16.00 v Katedrále sv. Martina. Po nej o 17.00 bude na Rudnayovom námestí nasledovať krátke predstavenie so svätým Martinom na koni a sprievod ulicami Starého Mesta spolu so svätým Martinom. Na sprievod si nezabudnite priniesť lampión. Ako prejav veľkodušnosti môžete ako obetný dar priniesť ryžu, olej alebo cestoviny, rodinám v núdzi.

Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pozýva všetkých mladých na Diecézne stretnutie mládeže Cliptime. V tomto roku je témou Povolané srdce. Prebiehať bude v dňoch 24. až 26. novembra 2023 v Bratislave. Prihlásením sa do konca októbra je možné získať zľavu na vstupné. Viac o programe a formulár na prihlásenie je na stránke www.cliptime.sk .

Bratislavská arcidiecézna charita spustila 3. ročník grantového programu s názvom CreoCaritas, ktorým podporuje kreatívnu charitatívnu činnosť v Bratislavskej arcidiecéze. Chcete pomôcť núdznym vo farnosti? Potrebujete podporu na vzdelávanie dobrovoľníkov, športové vybavenie pre deti či zdravotnícke pomôcky pre znevýhodnených? Pošlite prihlášku do 12. novembra 2023 cez bach.egrant.sk a uchádzajte sa o finančnú podporu. Medzi žiadateľmi môžu byť dobrovoľníci z farských charít a farností, občianske združenia či neziskové organizácie zamerané na pomoc, podporu a rozvoj spoločenstva a komunity vo farnosti. Viac informácií o grante CreoCaritas si môžete prečítať na www.charitaba.sk .