Oznamy na 28. nedeľu v Cezročnom období, 15. október 2023

Liturgia týždňa :

Utorok 17. 10. spomienka sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka
Streda 18. 10. sviatok sv. Lukáša, evanjelistu

Ďakujem všetkým, ktorí ste v tomto týždni prispeli na rekonštrukciu kostola. Obetovali ste 2.546,- €.

V piatok 20. 10. od 15.30 hod. budeme zapisovať úmysly svätých omší na november a december 2023.

Prosím ochotné ženy, ale prípadne aj mužov o pomoc pri aranžovaní a starostlivosti o kvety v kostole.

V našom oratku finišujeme so zariaďovaním klubovní, ktorých vybavenie má byť nielen funkčné, ale aj dizajnové, mládežnícke. Prosíme vás, pomôžte nám dokončiť tento projekt aj finančným príspevkom cez Daj nato. Informácie nájdete na stránke trnavka.sk/daj nato/.

Na budúcu nedeľu 22. 10. je Svetový deň misií – Misijná nedeľa. Po svätých omšiach bude zbierka na misie.

Spolu sme silnejší je názov podujatia, ktoré sa uskutoční už najbližšiu sobotu 21.10.2023, v saleziánskom stredisku na Trnávke  so začiatkom o 15:30. Môžete sa tešiť na zaujímavé diskusie s hosťami ako je Eduard Heger, Alexandra Mruk zo slovenskej katolíckej charity, Zuzana Juráneková z IPčka či na hudobného hosťa Janu Zubajovú. Cieľom je priblížiť tému ukrajinských odídencov, dobrovoľníctva a duševného zdravia. Tešiť sa môžete aj na zaujímavé workshopy, ukrajinské dobroty alebo stánky rôznych organizácii, kde sa môžete dozvedieť viac o pomoci núdznym. Viac nájdete na plagáte alebo na našom Instagrame @ua_domka, vstup je bezplatný.

Drahí bratia a sestry, chceme vás informovať o dôležitej iniciatíve zo strany Slovenskej katolíckej charity. Naša organizácia aktívne hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali vydávať teplé jedlo ľuďom, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy. Kedy: Každý deň od 10:30 do 13:30 hod. Počas vašej služby vám Charita zabezpečí transport a občerstvenie. Vaša účasť môže urobiť veľký rozdiel v životoch tých, ktorí sú v núdzi. Každý z nás môže byť Božím nástrojom lásky a starostlivosti voči tým, ktorí trpia. Ak máte záujem stať sa dobrovoľníkom, stačí sa prihlásiť prostredníctvom formuláru na stránke www.charita.sk Vaša podpora a dobrovoľnícka činnosť môžu zmeniť svet jedného človeka. Ďakujeme za vašu lásku, starostlivosť a ochotu pomáhať tým, ktorí ju potrebujú.

DOMKA-združenie saleziánskej mládeže sa už rok a pol venuje ukrajinským deťom ubytovaným vo veľkokapacitnom centre v Gabčíkove. Organizujeme dobrovoľnícku službu v teréne počas pracovných dní, ale aj občasné výlety do Bratislavy počas víkendov. Pozývame zapálených mladých ľudí do tejto služby v novom školskom roku. Ak by ste mali záujem zistiť viac neváhajte si otvoriť naše prihlasovacie formuláre cez cez QR kódy na plagáte, kde nájdete bližšie informácie aj kontaktné údaje na koordinátorov. Prípadne sledujte instagramový profil @ua_domka

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 3.-5. novembra 2023 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú sami. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Rodinkova. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi.