Oznamy na 24. Nedeľu v Cezročnom období, 17. september 2023

Liturgia týždňa :

Streda 20. 9. spomienka sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov
Štvrtok 21. 9. sviatok sv. Matúša, apoštola a evanjelistu
Sobota 23. 9. spomienka sv. Pia z Pietrelciny, kňaza

Pripomínam, že v sobotu, 23. septembra bude Slávnostné otvorenie celého nášho diela. Tak, ako každý rok, aj teraz sa môžete tešiť na varenie gulášov, pivko, kofolu, program pre deti v záhrade a samozrejme tombolu. Zahrať nám príde kapela Music Box Project. Všetko sa začne už o 15,00 hod.

O 10,30 začnú aj obľúbené preteky SALEZRACE.  Sú určené pre všetkých – celé rodiny, nie len pre športovcov. Takže nebojte sa registrovať online na trnavka.sk/salezrace.

Prihlášky na prvé sväté prijímanie si môžete vyzdvihnúť vzadu na stolíku, alebo ju nájdete na webovej stránke trnavka.sk. Vyplnenú prihlášku treba odovzdať do 29. 9. 2023.

Oznamujeme dospelým, ktorí by sa chceli pripraviť na prijatie krstu, prvého sv. prijímania, alebo birmovky, aby sa prihlásili v sakristii.

Pre deti 3 až 6 rokov otvárame v novom školskom roku Katechézy Dobrého pastiera. Prebiehať budú v skupinách v našom átriu v rodinnom centre. Bližšie informácie sú na plagáte pri vstupe do kostola.

Občianske združenie Bratislavská Kalvária a kresťanské združenie Sprevádzajúci, s podporou Bratislavskej arcidiecézy a v spolupráci s bratmi dominikánmi – farnosťou Bratislava-Kalvária, pozývajú v nedeľu 17. 9. 2023 na slávnostnú procesiu pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža so začiatkom v Katedrále sv. Martina o 14.30. Odtiaľ bude sprievod pokračovať mestom až na ulicu Za Sokolovňou, kde cca o 15.40 začne pobožnosť krížovej cesty. Program vyvrcholí sv. omšou o 17.00 v Kostole Panny Márie Snežnej. Hlavným celebrantom bude Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy.

7. októbra, v sobotu, sa uskutoční tretia farská púť, tentoraz do zahraničia, do významného pútnického miesta Velehrad. Viac informácií čoskoro na nástenke.

Život každého človeka je veľkým darom. Chceme preto budovať kultúru života, ktorá si bude vážiť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Pozývame Vás na pochod Bratislava za život, ktorý sa koná pod záštitou Bratislavskej arcidiecézy. Vystúpia na ňom slovenské i zahraničné osobnosti, stretnú sa ľudia dobrej vôle, ktorí sa chcú postaviť za najzákladnejšie právo na život – pre všetkých. Tešíme sa na Vás 24. septembra o 15.00 na Hlavnom námestí v Bratislave. Viac informácií na www.bratislavazazivot.sk

„Saleziánske misie a Savio o.z.“ – pozývame mladých ľudí do 30 rokov s obetavým srdcom a ochotou pre službu v rozvojových krajinách na ďalší ročník misijnej prípravy. Po úspešnom absolvovaní vás vyšleme do Kene, Tanzánie a iných krajín. Bližšie info a prihlášku nájdete na www.savio.sk Zaregistruj sa čo najskôr.

Diagnostické centrum pre deti na Slovinskej 1 (Trnávka) potrebuje doplniť kolektív o dve vychovávateľky, alebo aj vychovávateľov. Dokonca príjmu ľudí aj na skrátený úväzok. Stačí akékoľvek pedagogické vzdelanie alebo môže byť aj študent pedagogickej fakulty.

Komunita Emanuel organizujeme stretnutie On je živý. Ide o víkendové stretnutie (13.- 15. októbra 2023) pre cca 100 mladých ľudí vo veku od 16 do 30 rokov v Badíne pri Banskej Bystrici, kde majú možnosť zažiť sviatosť zmierenia, slávenie Eucharistie, večer milosrdenstva ale aj praktické workshopy, skupinky zdieľania, párty, či čas oddychu s priateľmi.

 

Oratko bude v počas leta 2024 organizovať nasledovné tábory:

– Letný detský tábor 29.6.2024 – 6.7.2024

– Letný zážitkový tábor (Lipnica) 8.7.2024 – 14.7.2024

– Letný prímestský tábor 1. turnus 22.7.2024 – 26.7.2024
– Letný prímestský tábor 2. turnus 5.8.2024 – 9.8.2024
Dátumy nájdete na trnavka.sk/kalendar alebo vo farských oznamoch na stránke. Prihlasovanie na tábory za začne približne na začiatku apríla. V prípade otázok nám môžete napísať na oratko@trnavka.sk