LRT 2021 – Lomnička

LRT 2021 – Lomnička

Z Trnávky sme zavítali s partiou animátorov aj do rómskej dediny, kde sme uskutočnili päť-dňový tábor. V deň príchodu sme sa rozhodli prejsť sa po dedine – Lomničke, kde sme sa ubytovali. Po otvorení brán nás čakal obrovský príval lásky. Všetky deti po okolí sa za nami rozbehli a po ceste sa pridávali ďalšie. Po krátkej prestávke nás čakalo plno programu a hier.

Dni vyzerali jednoducho- na začiatku sme sa zahrali so všetkými deťmi na futbalovom ihrisku a potom sme sa presunuli na tábor, kde sme sa venovali už menšiemu počtu detí. Doobeda sme sa pohrali s mladšími deťmi a poobede zase so staršími. Celkovo sa nám vystriedalo okolo 120 detí. Príbehom nás sprevádzali kovboji Janka a Willo a indiánsky náčelník Veľký Bizón, no každý deň nám ukázal inú dôležitosť života, ako napríklad naša hodnota ako jednotlivca, hodnota vecí ktoré dostaneme, jednota a tímový duch či krása v maličkostiach. Večer sme sa presunuli na omšu, kde sme si aj zaspievali s miestnymi deťmi rôzne piesne.

Dlho sme sa lúčili a ťažko sa nám odchádzalo od takých úžasných a hravých detí a určite sa budeme tešiť, ak budeme môcť prísť o rok znova! Dovtedy prosíme o modlitby o deti a ich rodiny žijúcich v Lomničke. Ďakujeme!