Letný rómsky tábor 2019 | 5. deň

Osobné svedectvo animátora – Jurgen

Čaute, dnešok sme trávili trochu inak ako predošlé dni. Keďže včera skončil program pre menšie deti, pripravili sme si na dnešný deň program pre starších, obzvlášť pre tých, ktorí zvykli behom roka pomáhať v Centre (Oratku). A čo ich to dnes ráno čakalo? No nič iné ako výlet do Pienin. Tam sa nás ujali dvaja zamestnanci národného parku, s nimi sme sa vydali na túru, no nazvať to túrou je možno až príliš odvážne, povedzme prechádzku s krásnym výhľadom na Siedmich mníchov a Tri Koruny (dominanty Pienin). Potom nás pozvali k nim do infocentra, kde boli vypchaté zvery tohto parku. Na záver sme sa vrátili naspäť do ich viesky – Lomničky, kde sme si spolu zahrali futbal, keďže väčšina z nich boli dievčatá, bolo o to viac srandy. Tento náš spoločný futbal bol doprevádzaný spontánnymi výkrikmi spoza plota: „Ujo, môžem aj ja futbal?“ Možno sa nám to zdá, ako úplne jednoduchý deň, ale pre deti, ktoré toto nemajú možnosť často zažívať to bol, ako to sami zhodnotili, obohacujúci zážitok.

Na záver by som chcel len povedať jedno veľké Ďakujem! Školským sestrám, ktoré sa o nás starali ako o vlastných, kňazom, ktorý nás povzbudzovali svojimi kázňami, deťom, ktorých nadšenie nás stále motivovalo, zamestnankyni, ktorá nás stále sprevádzala v dobrom i zlom, saleziánom, ktorí nám dali svoje požehnanie a každému, kto sa akokoľvek pričinil o tábor.

Veľká vďaka patrí aj mojim spoluanimátorom Martinom, Katkám, Aničke, Mirke, Maťovi aj Mati. Zvlášť veľké ďakujem je pre Pána, lebo celý tábor som sa presviedčal, že Pán Boh asi fakt existuje!

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.