LDT 2022 – 5.deň

LDT 2022 – 5.deň

Toto ráno sa otec Ťapák rozhodol, že je vhodný čas na to aby si Anička našla ženícha. Pytačov bola celá rada, no ani jeden z nich nebol dostatočne schopný na to aby sa stal Manželom našej Aničky. Predsa len požiadavky boli celkom vysoké a pytači nie zrovna tí najšikovnejší. Doobedie sme sa teda rozhodli stráviť cvičením našich junákov.

Keď sme sa naobedovali po náročnom výcviku boli sme svedkami toho ako sa chlapi z rodiny chystajú na šibačku. Túto prípravu im ale narušili mama, babka a Anička, keď ich celých zliali vodou, a takouto formou ich vyzvali na súboj s názvom: „Šuhaj vs šuhajda“. Poobedie sa teda v našej dediny viedlo v mokrom duchu plnom vodných súbojov medzi chlapcami a dievčatami.

Večer došla hlava rodiny k rozhodnutiu a vybrala Aničke muža. Otec Ťapák pri výbere ale neprihliadal na šikovnosť junáka, zaujímala ho len jeho finančná situácia a tak pre dcéru vybral syna zemanky, Mareka. Keď novovytvorený pár išiel na svoje prvé rande s babicou dohadzovačkou stalo sa niečo, čo nikto nečakal. Z ničoho nič sa dovalili zbojníci a Anču uniesli. Zaskočení touto novinou sme sa okamžite rozhodli našu dievku zachrániť a vybrali sme sa po stopách zbojníkov do ich tábora. Záchranná misia ale úspešná nebola. Bolo už neskoro, a tak sme sa rozhodli, že po Aničku sa vrátime zajtra a išli sme si ľahnúť.