LDT 2019 | 5. deň – Zima prišla!

Namiesto obvyklého budíčka sme sa dnes ráno zobudili na veľkú zimu. Nechýbala ani lyžiarska rozcvička s trénerkou Lujzou. Všetci sme boli nažhavení na záchrannú akciu brata ženy Felicity, ktorú sme stretli včera. Okrem svojho životného príbehu nám povedala, že na záchranu z ostrova môžme použiť loď otrokárov, na odplávanie z ostrova však potrebujeme schopného kormidelíka, teda jej brata. Pre veľkú zimu sme radšej boj odložili na neskôr. Aby sme sa nenudili, rozhodli sme sa začať jednu peknú tradíciu aj na našom ostrove, a tak sme zahájili Zimné olympjské hry 1876. Súťažili sme v rôznych aktivitách, ako napríklad curling, snowbordovanie, hokej, paralelný slalom, biatlom, ale aj psie záprahy. Vládla tu skvelá atosféra a všetci sme si to užili.

Poobede prišiel čas na vyslobodenie kormidelníka. Na túto príležitosť sme si museli premyslieť sofistikovanú stratégiu. Naštasie sme mali poľahčujúce okolonosti a to zjavnú nepozornosť otrokárov. Preto sme sa zahrali na rôzne biotopy a našich nepriateľov okabátili očným klamom priližujúceho sa prostredia. Kormidelníka sme úspešne oslobodili, no otrokári nám unilki do hlbokých lesov.

Kormidelíka sme získali, polohu lode tiež, jediná vec, ktorá nám chýbala bolo jej príslušenstvo. Preto sme sa vybrali na nočnú stopovačku do hniezda otrokárov. Získanie príslušenstva nás síce stálo veľa strachu a pár škrabancov, no tento deň možeme vyhlásiť za úspešný.

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.