DOROTA SADOVSKÁ / BYŤ BLÍZKO – finisáž

Srdečne pozývame na finisáž umeleckej intervencie BYŤ BLÍZKO od slovenskej výtvarníčky Doroty Sadovskej v stredu 27. 5. 2020 večer o 20:00 hod v saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave – Trnávke. Počas večera sa stretneme s autorkou Dorotou Sadovskou, kurátorom Michalom Žákom, direktorom saleziánskej komunity don Tiborom Reimerom SDB a hudobným vstupom.

Tohtoročná umelecká intervencia Doroty Sadovskej je silne participatívnym a komunitným dielom. Počas celého januára 2020 prinášali ľudia svoje použité oblečenie a textílie bielej farby. Sila komunity sa prejavila aj v dobrovoľníckej pomoci mnohých šikovných žien a mužov. Autorka s ich pomocou vytvorila z prinesených vecí celkom novú apsidu – nový priestor, v ktorom sa tieto rôznorodé veci od rozličných ľudí spojili do celku. Každý jednotlivý predmet pripomína konkrétneho človeka, ktorému kedysi patril. Tak sa navzájom stretávajú svadobné šaty s teplákmi, košeľa s albou, detským tričkom, ponožkou alebo šiltovkou. Dočasná inštalácia BYŤ BLÍZKO je veľmi osobným až intímnym reliéfom.

Inštalácia Pôstneho plátna nabrala vďaka koronapandémií ešte intenzívnejší význam a zostala prítomná aj počas veľkonočného obdobia. Plátno sa stalo svedkom a znamením života v karanténe a aj vo vyprázdnenom chráme pripomína blízkosť absentujúcich ľudi.

Príďte aj vy využiť poslednú príležitosť vidieť BYŤ BLÍZKO v saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave – Trnávke. (Okružná 13, Bratislava). Celé podujatie sa bude konať v rámci dodržiavania preventívnych hygienických opatrení.

Viac o projekte: https://vimeo.com/dorotasadovska/tobeclose

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.