Deň farnosti 2019

Prvá júnová nedeľa sa niesla v Saleziánskom diele na Trnávke v slávnostnom duchu. Pri príležitosti výročia posvätenia kostola sa konal Deň farnosti. A nie len tak hocijaký, náš kostol už oslavuje 80. výročie. Všetci sa preto snažili, aby sme tento výnimočný deň patrične oslávili.

Už od skorého rána vládol na dvore oratka veľký ruch. Chlapi stavali pódium, nosili lavice a pripravovali techniku, ženy zasa chystali stoly a očerstvenie a deti pomáhali, ako najlepšie vedeli. Po dvoch hodinách bolo všetko pripravené a mohlo sa začať.

Slávnostnú sv. omšu o jedenástej celebroval provinciál saleziánov na Slovensku – don Jozef Ižold. V príhovore spomenul dôležité postavy z histórie nášho kostola a farnosti, ale najmä pripomenul všetkým prítomným, že oni sú tými kameňmi, ktoré tvoria základ nášho spoločenstva na Trnávke a za to by sme mali byť vďační. Po svätej omši bol pre všetkých pripravený guláš, párky, pivo, kofola a rozličné koláčiky. Novinkou bolo, že bolo možné priniesť si vlastný riad alebo si za zálohu požičať tanier a pohár. Rozhodli sme sa tak preto, lebo chceme tiež svojou troškou prispieť k tomu, aby sme žili o čosi ekologickejšie a prispievali tak k čistejšiemu životnému prostrediu.

Po obede sa program rozhodne nekončil. Niektorí farníci si pripravili tanec – flashmob, ktorý zatancovali priamo medzi nič netušiacimi prítomnými. Pre deti boli pripravené stanovištia, na ktorých mali možnosť vyskúšať si rozličné aktivity a hry, ktoré pochádzali ešte z čias dona Bosca. Mohli za ne získať rozličné odmeny, či už sladkosti, cukrovú vatu, popcorn alebo drobné vecné ceny. Najmenší si zasa v sále pod kostolom mohli užiť bábkové divadlo. Všetci, ktorí chceli zistiť viac o histórii nášho diela, ale aj o tom, čo všetko sa tu deje sa mohli povoziť na vláčiku, ktorý robil okružné jazdy okolo celého nášho diela. Celú oslavu sme zakončili o tretej spoločnou modlitbou pri soche Panny Márie.

Počas celého dňa vládla naozaj rodinná atmosféra, každý kto prišiel, si tento deň naozaj užil. Sme veľmi vďační za naše Saleziánske dielo na Trnávke a za všetkých, ktorí ho tvoria. Ďakujeme organizátorom a mnohým šikovným dobrovoľníkom, ktorí priložili ruku k dielu a prispeli tak k ďalšiemu vydarenému podujatiu. Veľké ďakujem patrí aj Nebeskému Otcovi, ktorý sa o nás stará a požehnáva naše snaženie. Veríme, že farnosť a kostol na Trnávke prežijú minimálne ďalších 80 rokov!

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.