Čím žije naše Saleziánske dielo na Trnávke

(nedeľa 3.3.2019)


Máme za sebou krásny mesiac: divadlo o Mame Margite, Farský ples, Národný týždeň manželstva s obnovením si manželských sľubov, jarný prímestský tábor a lyžovačku rodín.
Vďaka všetkým za angažovanosť a zapojenie sa.
Tento mesiac začíname spolu cestu pôstu: pôstny čas je nádherným obdobím, keď v zrkadle Božieho slova sa môžeme stretnúť so svojími biedami a slabosťami a zároveň sa nebáť byť viac milosrdný!


Čím bude žiť naše saleziánske dielo na Trnávke v tomto mesiaci?

Popolcovou stredou 6.3. sa začína obdobie Veľkého pôstu. Popolcová streda je deň pokánia v celej Cirkvi. Pokánie uskutočníme prísnym pôstom a zdržiavaním sa mäsitého pokrmu. Prísny pôst zaväzuje všetkých vo veku 18 až 60 rokov a zákon zdržiavania sa mäsitého pokrmu viaže tých, ktorí dovŕšili 14 rok života. Sväté omše budú o 6.30, 16.00 a 18.00 hod. Počas svätých omší bude obrad značenia popolom.

Pobožnosť krížovej cesty počas pôstu bude v piatok a nedeľu o 17.15 hod., okrem prvej a piatej pôstnej nedele, keď bude v Marianke. Prosíme záujemcov o animovanie krížovej cesty, aby sa zapísali vzadu na stolíku. Prosím záujemcov o spoločnú cestu autobusom na krížovú cestu do Marianky, na budúcu nedeľu, nech sa čím skôr zapíšu v sakristii, aby sme vedeli objednať autobus.

Počas 40 dňového pôstneho obdobia bude nainštalované v presbytériu nášho kostola Pôstne plátno. Pozývame Vás na sprievodný program s názvom Pôstne stredy prepojený s touto
inštaláciou. Každú stredu večer počas pôstneho obdoba po svätej omši o 18.45 hod. bude prednáška či workshop so zaujímavým hosťom v priestoroch nášho kostola. Viac na plagáte a na facebooku Saleziánskeho diela na Trnávke. Prvý pôstny večer je na popolcovú stredu 6.3.2019 o 18.45 hod. Popri prezentácii od autorov, bude doprevádzaný hudobnou improvizáciou na organe v podaní Jána Tkáča.

Mama-omša v kostole pre mamičky s malými deťmi bude výnimočne tento týždeň v stredu (namiesto štvrtku) 6.3. o 10.00 hod. Na budúcu nedeľu bude zbierka na charitu.

Farská káva bude 10.3. v nedeľu, 17. marca popoludní máme pripravené ďalšie

Tváre Trnávky. Venujeme ich školským sestrám sv. Františka, ako spoločnú oslavu ich pôsobenia na Slovensku a na Trnávke. Pri tejto
udalosti bude slúžená ďakovná svätá omša o 11:00 hod.

Duchovné cvičenia mužov budú v Oščadnici od 4.-7. apríla. Nahlasovať sa dá aj na emailovej adrese: dctrnavka@gmail.com.


SDM DOMINO začína 10. marca jarnú futbalovú sezónu. Prvé domáce zápasy budú v sobotu 16.3: muži s Čunovom (15:00), U19 (10:00) a U17 (12:30) proti FC ViOn Zlaté Moravce. V nedeľu 17.3. príde na DOMINO Spartak Trnava. Zápas U15 sa bude hrať o 12:00 a U14 o 14:00.
Nenechajte si ujsť tento futbalový zážitok, ktorý máte priamo pod oknami.

Stavba nového ihriska na Pavlovičovej finišuje: plocha je pripravená na pokladanie trávnika.
Ďakujeme ľudom za ich pomoc, ochotu, podporu.


V rámci oratória a mládežníckeho strediska sa začala nová birmovanecká príprava pre deviatakov. Modlíme sa za 56 birmovancov, ktorí budú 15.-17. marca na sústredení. Končiaci 2. ročník birmovancov sa pripravuje na prijatie sviatosti birmovania. Čakáme na upresnenie termínu
od biskupského úradu.

Pozývame mladých začať dobre pôst: duchovná obnova bude v sobotu 9. marca.
Počas pôstneho obdobia budete môcť prispieť na každoročnú zbierku tehlička na sv. omšiach v piatok o 19.00 a v nedeľu o 9:30 a 11:00. Tak isto sa bude dať prispieť aj do pevnej pokladničky vo vestibule pri farskej kancelárii.


Na čo sa hráš? Prvý krok si zvládol! Nezabudol si zaškrtnúť možnosť podarovať svoje 2%. Teraz ťa čaká už len ťažké rozhodnutie, komu ich posunieš. Máme tu zopár návrhov, ako si najlepšie vybrať. Krátky dotazník na našom webe ti pomôže nájsť pre teba to pravé. Tak sa neboj, zaberie ti to iba minútku. Že to je komplikované vybavovať? Na koho to tu hráš? Stačí sa zastaviť… kde ti so všetkým pomôžu. Taká dobrá investícia sa len tak nevidí. Tie darované percentá uvidíš v mladých. Tak neváhaj!

Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom… bez vás a vašej podpory vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo.

Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým
Tibor Reimer, direktor

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.