ČÍM ŽIJE NAŠE SALEZIÁNSKE DIELO NA TRNÁVKE, (nedeľné oznamy, 9.2.2020)

Mesiac Január bol pre naše saleziánske dielo prípravou na sviatok nášho patróna, don Bosca. Okrem deviatníku ku sviatku don Bosca sme ho oslávili aj nádherným divadlom o priateľstve. Ak ste ešte nestihli vidieť toho krásne divadlo, máte ešte možnosť túto nedeľu, 9. februára o 16.00 a o 19.00. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do divadla: je to veľmi pekný okamih, kde sa spájajú rôzne zložky nášho diela.

 

Čím bude žiť naše saleziánske dielo na Trnávke v tomto mesiaci?

 

Rodinné centrum Mamy Margity:

 • PočasNárodného týždňa manželstva sa bude v našej farnosti konať obnova manželských sľubov. Manželské páry, ktoré si chcú obnoviť manželské sľuby pozývame v stredu 12.2. na sv. omšu o 18.00 počas ktorej si budú môcť obnoviť manželský sľub a modliť sa za svoje manželstvo. Po sv. omši bude pripravené pohostenie v sále pod kostolom.
 • Chlapi, ktorí by sa chceli prihlásiť na duchovné cvičenia, ktoré sa konajú od 26. do 29.3. na Kysuciach sa ešte môžu prihlásiť, napr. po sv. omšiach v sakristii, ešte je voľných niekoľko miest. Ženské duchovné cvičenia sú už obsadené.
 • Najbližšia mama omša nebude vo štvrtok, ale netradične na popolcovú stredu 26.2. o 10.00.
 • MC Margarétka pozýva všetky mamičky na Valentínsky make-up. Vo štvrtok 13. 2. od 9.00 do 12.00. V Materskom centre na Pavlovičovej sa budete môcť skrášliť, či poradiť s vizážitkou, zatiaľ čo sa deti zahrajú v herničke.
 • MC Margarétka pozýva na prednášku Niky Macinskej, matky ôsmych detí s názvom „Ako stihneš za 24 hodín všetko, čo chceš“ a to v piatok 28.2. o 9:30. Lístky na prednášku sú v predpredaji priamo v priestoroch MC na Pavlovičovej 3.
 • Poradenské centrum pre rodiny FAMILY GARDEN Vás pozýva na svedectvo manželov Jankechových na tému: „Akú úlohu hrá v manželstve zdravé sebavedomie?“  dňa 10.2.2020 o 19:00 hod. v sále pod kostolom farnosti Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej ulici.

 

Oratórium – mládežnícke stredisko:

 • Jarný prímestský tábor bude v dňoch 17.-19.2.2020.Témou bude rozprávka Maťko a Kubko. Pre prihlásenie detí tu máme tento link: https://forms.gle/hphVZnrE2GotDrnx7
 • TÉ-MY: Ako budovať lepšie Slovensko?Predvolebná téma nie s kandidátmi politických strán, ale s ľuďmi s kompetenciou v školstve, životnom prostredí a zdravotníctve. Začíname v Čajovni o 20:00 tento štvrtok (13.2.2020).
 • Začiatok nového ročníka prípravy na birmovku už vo štvrtok (13.2.2020) o 19:00 v sále pod kostolom.
 • PG-čka stretnutie animátorov a všetkých dobrovoľníkov v oratkubude v nedeľu na záver jarných prázdnin 23.2.2020 o 19:00 v Sále pod kostolom. Téma bude mediálna.
 • Členstvo v našej mládežníckej organizáciiDOMKA – práve prebieha prihlasovanie členov a výber členského. Kontakt: Danka Sitárová.

 

SDM DOMINO

 • SDM DOMNIKO v spolupráci s Adamom Truhlárom vás pozýva v utorok 3.3. o 18:30 na interaktívny workshop AKO FUNGUJE MOZOG DIETATA V ŠPORTE. Workshop sa bude konať v sále pod kostolom, vstupné je dobrovoľné. Príďte si vypočuť a vyskúšať  čo robí šport s vami a vašimi deťmi. Viac https://www.sdmdomino.sk/adam-truhlar/

 

Farnosť:

 • Dnes Vás pozývame na farskú kávu po svätej omši
 • Počas jarných prázdnin bude aj tradičná lyžovačka rodín na Orave. Cez jarné prázdniny nebude mládežnícka svätá omša v piatok 21. 2. o 19.00 hod.
 • Oznamujem snúbencom, ktorí sa prihlásili na predmanželskú prípravu, že prvé stretnutie bude v utorok 25. 2. o 19.00 hod. v zasadačke pod kostolom.
 • Vo štvrtok 20. 2. od 15.30 hod. budeme zapisovať úmysly svätých omší na marec a apríl 2020.
 • 2. je Popolcová streda a zároveň začína obdobie Veľkého pôstu. Je to deň pokánia v celej Cirkvi. Sväté omše budú o 6.30, 16.00 a 18.00 hod. Počas svätých omší bude obrad značenia popolom. Pobožnosť krížovej cesty počas pôstu bude v piatok a nedeľu
  o 17.15 hod., okrem prvej a piatej pôstnej nedele, keď bude v Marianke.
 • Stretnutie prvoprijímajúcich bude v sobotu 29.2.
 • Po minuloročnej umeleckej inštalácii Pôstneho Plátna chystáme na toto pôstne obdobie ďalšie pokračovanie v spolupráci so slovenskou výtvarníčkou Dorotou Sadovskou. Aj vďaka vám sme nazbierali dostatok bielych textílii – plachiet a oblečenia, začo vám veľmi ďakujeme. Môžeme však prezradiť, že po Veľkej Noci na ďalších 40 dní chceme do kostola vstúpiť ešte s ďalšou umeleckou inštaláciou – s premenou svetla v celom chráme. Máte sa na čo tešiť a o ďalších krokoch vás budeme čoskoro informovať.

Rozbieha sa kampaň na 2% alebo 3% v našom diele.  Tlačivá nájdete na stránke alebo u jednotlivých subjektov. Pre získanie 3% vďaka dobrovoľníckej činnosti vieme vystaviť potvrdenie.

Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom…  bez vás a vašej podpory vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo.

Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým

Tibor Reimer, direktor

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.