ČÍM ŽIJE NAŠE SALEZIÁNSKE DIELO NA TRNÁVKE

Na základe rozhodnutia vlády sa na svätej omši v kostole môže zúčastniť maximálne 50 ľudí. Z rozhodnutia našich biskupov je znovu dišpenzovaná účasť na svätej omši. Nech aj táto situácia nám pomôže učiť sa prežívať nedeľu ako sviatočný deň, nielen účasťou na svätej omši, ale prežívaním sviatočného dňa v rodine doma (čítaním Svätého písma, modlitbou a pod.). Tí, ktorí chcú ísť v nedeľu na spoveď, nech vchádzajú a vychádzajú cez vchod na faru. Chodbička pred farou je v nedeľu rezervovaná len pre tých, ktorí sa pripravujú na spoveď. Tí, ktorí sa nezmestia do kostola a budú stáť pred kostolom nech tiež dodržiavajú hygienické zásady (rúško na tvári a rozostupy 2 metre). Títo ľudia dostanú sväté prijímanie vonku.

 

SDM Domino

Sme radi že aj napriek novým opatreniam môžeme naďalej plnohodnotne trénovať, aj keď na zápasy nemôžu chodiť diváci (pozri viac na https://www.sdmdomino.sk/nove-opatrenia-covid-19/). Ďakujeme vám za vaše 2/3% percentá, ktoré využijeme na rozvoj nášho klubu SDM Domino. Ak by ste mali záujem je ešte možnosť do 31.októbra. Sme radi, že naše Domino sa rozrástla tohto roku o nových 50 detí, ktoré prišli na naše výbery.

 

Rodinné centrum

 • V sobotu 10.10. pokračujeme v našich duchovných obnovách pre dospelých, najmä manželov a rodičov. Duchovná obnova začne o 9.00 v kostole. Podľa hygienických nariadení sa jej môže osobne zúčastniť maximálne 50 ľudí. Bude ju možné sledovať online aj doma, tam sa môže zúčastniť každý. Spovedať potom budeme od 9.45 do 11.30, potom bude na záver obnovy aj sv. omša o 12.00, tiež s maximálnou účasťou 50 ľudí. Keďže platia epidemiologické obmedzenia, nezabezpečujeme animátorov k malým deťom, ak ich nemáte kde nechať, sledujte obnovu radšej online. Ďakujeme za porozumenie.
 • Od 15. do 18.10. organizujeme aj duchovné cvičenia pre mužov v Zuberci, ako sme to už skôr avizovali, ešte je možné prihlásiť sa. Počas duchovných cvičení budú dodržané všetky hygienické predpisy a predpisy o počte zúčastnených, takže účasť na nich nezvyšuje riziko nákazy.
 • Najbližšia mama omša bude vo štvrtok 15.10. o 10.00.

 

Oratko

Tento piatok sme rozbehli celoročný program pre mladých v našom oratku pod názvom (K)ROK S TRNÁVKOU. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme flexibilne zareagovali a presunuli sa do online priestoru, vysielali sme aj v rámci celoslovenského saleziánskeho projektu oratko.online. Mladí sa doňho môžu zapojiť pestrým spôsobom, stačí, ak sledujú náš instagram trnavka_oratko alebo náš facebook.

 • Začínajúci animátori sa môžu zapojiť do nového ročníka prípravy na prvé sväté prijímanie detí.
 • V krátkej dobe začne aj prihlasovanie do nového ročníka SŠA Strediskovej Školy Animátorov.
 • Stretkáa organizovaná činnosť v oratku pokračuje. Zodpovední sú oboznámení z opatreniami. Vzhľadom na aktuálnu situáciu však odporúčame prejsť stretkám do online režimu.

 

A tu sú ďalšie informácie:

 • Dnes pri všetkých svätých omšiach bude presunutá zbierka Halier sv. Petra.
 • V sobotu 10. 10. od 7.00 do 17.45 hod. bude v kostole výročná farská poklona Oltárnej sviatosti, dopoludnia spojená aj duchovnou obnovou.
 • Prihlášky na prvé sväté prijímanie si môžete vyzdvihnúť vzadu na stolíku, alebo ju nájdete na našej webovej stránke. Vyplnenú prihlášku treba odovzdať do 10. 10.
 • Oznamujeme dospelým, ktorí by sa chceli pripraviť na prijatie krstu, prvého sv. prijímania, alebo birmovky, aby sa prihlásili v sakristii.
 • Počas mesiaca októbra, vás všetkých pozývame na spoločnú modlitbu sv. ruženca, ktorý sa modlíme denne okrem pondelka, v kostole, po večernej sv. omši. Jednotlivé dni modlitby ruženca môžu animovať skupiny, alebo rodiny. Prosím záujemcov o animovanie ruženca, aby sa zapísali na papier pri časopisoch. Pri spoločnej modlitbe ruženca môžeme získať úplné odpustky. Adorácia vo štvrtok večer po svätej omši nebude.
 • Tradičné otvorenie saleziánskeho strediska ako aj Salezrace kvôli protiepidemiologickým nariadeniam, ktoré bolo plánované na nedeľu 11. októbra, nebude. Vďaka za pochopenie

 

Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom …  bez vás a vašej podpory, nech je už akákolvek, vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo. Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým

Tibor Reimer, direktor

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.