Celodielové oznamy

ČÍM ŽIJE NAŠE SALEZIÁNSKE DIELO NA TRNÁVKE

(nedeľné oznamy, 22.9.2019)

Naša komunita sa tento rok opäť trochu obmenila: náš dlhoročný vedúci oratória Janko Jakubov odišiel za direktora do Prešova a na jeho miesto z Bardejova prišiel Stano Hurbanič ako nový direktor oratória a mládežníckeho strediska. Stanko, vitaj na Trnávke!

Určite viete, že beží náš projekt dlhodobého darcovstva „Daj na to“: všetkým darcom ďakujeme a tešíme sa na ďalších. Je možnosť vybrať si zložku, ktorú chceme podporovať na trnavka.sk/dajnato!

Čím teda žije naše saleziánske dielo na Trnávke?

 • Rodinné centrum Mamy Margity:

Tento týždeň sme slávnostne otvorili nový školský rok našej materskej škôlky. Materské centrum Margarétka otvorilo opäť svoje priestory s aktivitami nielen pre najmenších! V ponuke sú krúžky, prednášky, divadielka. Sledujte nás na FB MC Margarétka alebo na www.mcmargaretka.sk

 

 • Náš futbalový klub Domino už skoro mesiac odštartoval svoju jesennú časť. Máme pre vás dve aktuálne ponuky:
 • Chcete aby váš syn alebo dcéra vyskúšali hrať futbal? Je tu možnosť pre všetkých ktorí sa narodili v roku 2009 a menej. Stačí napísať na mail pripravky@sdmdomino.sk.
 • Chcete si vyskúšať, aký je to zážitok byť futbalovým trénerom alebo trénerkou? SDM DOMINO vám to môže zariadiť. Stačí ak sa ozvete predseda@sdmdomino.sk

 

 • Oratórium a mládežnícke stredisko: rozbiehajú sa stretká a všetky aktivity, v krátkom čase bude rozpis stretiek s časmi, miestnosťami i animátormi na jednom mieste k nahliadnutiu.
 • AABB – Akcia Animátorv Banskej Bystrici 27.-29.9.2019. Aj skupina mladých z oratka za zúčastní na tomto celoslovenskom podujatí venovanému poďakovaniu animátorom za ich službu.
 • Stretnutie sprevádzateľov projektu PRIJATEĽSTVOje v nedeľu 6.10.2019 v oratku, duchovná obnova pre mladých v oratku bude 19.10.2019, PG-čka stretnutie s animátormi bude v nedeľu 27.10.2019.
 • Stretnutie začínajúcich animátorov – mimonov bude 11. – 12. 10.2019
 • Pozývame všetkých na pravidelné každotýždňové modlitbové večery so sv. Františkom Saleským v priestoroch kaplnky nášho oratória. Konajú sa pravidelne každý týždeň od 20:30 do 21:00. Stretnutie začína úvodným slovkom a pokračuje tichou adoráciou. Pre viac informácií na facebooku alebo u saleziána Stana Hurbaniča, či animátorov Michala Žáka a Martina Fedorka.

 

 • Farnosť :

Príprava na sviatosti: 1.sv.prijimanie: prihlášky budú na stolíku, prvé stretnutie bude v sobotu 19. októbra. Príprava dospelých na sviatosti: prihlásiť sa môžete v sakristii.

Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa Národného pochodu za život, ktorý sa bude konať v nedeľu/dnes na Námestí slobody v Bratislave so začiatkom o 13.30 hod., a vyjadriť tak postoj za ochranu práva na život najmenších z nás. Podrobnosti nájdete na stránke pochodzazivot.sk.

Poradenské centrum pre rodiny FAMILY GARDEN Vás pozýva na svedectvo manželov Holúbkových na tému: „Čo u nás spôsobila nesprávna komunikácia?“  dňa 23.9.2019 o 19:00 hod. v sále pod kostolom farnosti Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej ulici.

Od 26. septembra budú po Slovensku a Českej republike putovať relikvie sv. Vincenta de Paul. Bratia vincentíni srdečne pozývajú na slávnostnú privítaciu svätú omšu vo štvrtok 26. 9. 2019 o 18.00 hod. do Kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave – Prievoze, ktorú bude celebrovať Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. V tomto kostole relikvie zostanú do soboty 28.9.2019. Duchovné podujatie bude sprevádzať bohatý program.

V dňoch 27.9., 28.9. a 29.9.2019 sa v uršulínskom kostole bude konať modlitbové trojdnie hnutia Modlitby matiek so začiatkom o 17.00 hod.

Pondelok, 7.10. o 18,00 hod. začne v zasadačke pod kostolom kurz prirodzeného plánovania rodičovstva. Pozvaní sú nie len snúbenci, ale aj manželia a jednotlivci, ktorí chcú porozumieť svojej plodnosti. Kurz pripravuje Liga pár páru, bližšie info u Jakubcových.

V sobotu, 19.10. bude prvá duchovná obnova v tomto šk. roku pre manželov, rodičov a dospelých

 

Ak chcete sledovať pravidelné aktivity saleziánskeho diela, stačí si kliknúť na náš spoločný web https://trnavka.sk/events/katogoria/events/

 

 • Chcem pripomenúť Otvorenie celého saleziánskeho diela na Trnávke: v sobotu, 12.10. o 15.00: súťaže, varenie gulašu, kovola, pivo, futbal, hry pre deti, koncert a superprekvapenie

 

 • Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom … bez vás a vašej podpory, nech je už akákolvek, vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo.

 

Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým

Tibor Reimer, direktor

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.