Celodielové oznamy 24.11.2019

Tento rok sme sa pre nás ako saleziánske dielo na Trnávke otvára výzva neostať v plytčine, neostať iba na povrchu života, ale zostúpiť hlbšie, ísť viac do hĺbky a do kvality. Na to potrebujem sa zastaviť, nájsť si čas pre seba samého i pre rodinu a pre Boha. V rámci osláv 80. výročia posviacky kostola sme dostali dar úplných odpustkov za seba i za našich zosnulých. Túto možnosť budeme mať v nedeľu 8.12. jubilejnou slávnosťou Nepoškvrneného Počatia Panny Márie: za obvyklých podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel sv. Otca) a návštevou kostola, modlitbou Verím, Otče náš a invokáciou k Panne Márie a sv. Jánovi Boscovi. Na slávnosť sa pripravíme aj novénou od 29.11.

 

Čím žije naše saleziánske dielo na Trnávke?

 

 1. Oratko tento víkend žije strediskovou školou animátorov. Budúci víkend patrí chatovačke stretkárov – Otec a syn, ktoré budú na dvoch saleziánskych chatách. Dávame do pozornosti aktivitu Trnávka plus, ktorá bude v nedeľu 8.12.2019 od 16:00 v oratku.Projekt Prijateľstvo pripravil pre mladých inšpiratívny večer. Talks – na nezvyčajné témy od nám známych ľudí, workshopy plné vyrábania a praktických zručností, i osobné aktivity. Nebude chýbať ani dobré jedlo, cukrárenské špeciality. Propagácia už naplno beží na instagrame a facebooku, kde postupne predstavíme speakerov, vedúcich workshopov s ich obsahom. Druhé stretnutie Mimoňov začne v sobotu pred Vianočnými trhmi 14.-15.12.2019 a Vianočná večera pre animátorov bude v piatok 12.2019 – ako spoločné posedenie a poďakovanie si navzájom.
 2. SDM Domino počas tohto víkendu ukončilo prvú časť futbalovej sezóny poslednými zápasmi. Tréningy ešte ale budú pokračovať do 15.12 a 15.1 2020 nám začne prípravné obdobie. Ďakujeme že nám neprestávate fandiť.
 3. MC Margarétka Vás pozýva na Mikulášske divadlo O 12tich mesiačikoch, ktoré bude v sobotu 7.12. o 16hod. v sále pod kostolom. Predaj lístkov dnes a budúcu nedeľu po svätých omšiach o 9:30 a 11.00 alebo priamo v MC Margarétka na Pavlovičovej 3. Cena je 4 Eur na dieťa, rodičia vstup zdarma. A pozor, možno príde aj tento rok Mikuláš!

MC Margarétka Vás pozýva aj na Vianočný trh produktov vlastnej výroby našich mamičiek a to dňa 12.12. od 10.00 v MC na Pavlovičovej. Materská škola Mamy Margity chce v zimných mesiacoch skvalitniť detské ihrisko vybudovaním nových dopadových plôch. Ak máte možnosť, podporte tento projekt.

 

A tu sú ďalšie informácie z nášho kalendára:

 • V nedeľu 24. novembra 2019 o 16.00 hod. vás pozývame na ďalšie stretnutie z cyklu Tváre Trnávky. Predstavíme vám farníkov, ktorých pritiahlo výtvarné umenie a architektúra. Ak chcete spoznať autora novej podoby sály pod kostolom alebo autorky kvetinovej výzdoby v kostole a naučiť sa jednoduchým aranžmánom kvetín, zastavte sa v sále pod kostolom. Tešia sa na vás Tváre Trnávky.
 • Mama-omša pre mamičky s malými deťmi bude vo štvrtok 28.11. a 12.12.
 • Klub kresťanských seniorov oznamuje, že v piatok 29. novembra o 14.00 hod. sa uskutoční stretnutie v zasadačke pod kostolom.
 • Na budúcu nedeľu pri všetkých svätých omšiach bude zbierka na charitu.
 • V prvú adventnú nedeľu, 1. decembra 2019, vás pozývame do sály pod kostolom na premiéru nového divadelného predstavenia Kaviareň Očistec. Predstavenie plné zaujímavých situácií Vám ponúkne zaujímavé uvažovanie pre čas adventu. Divadlo je vhodné pre dospelých a mladých od 13 rokov. Predstavia sa v ňom herci, hudobníci a tanečníci z našej farnosti. Lístky na predstavenie o 16.30 a 19.00 hod. sú k dispozícii vo farskej kancelárii za symbolické 1€.
 • Upratovanie kostola bude sobotu 7. 12. od 9.00 hod. Prosím ochotných mužov a ženy, ale aj mládež o zapojiť sa do tohto diela a aj takto vyjadriť, že je to náš kostol.
 • V nedeľu 8.decembra o 11.00 budú počas omše prísľuby nových saleziánskych spolupracovníkov z našej farnosti.
 • Pozývame vás na adventný program „Deti deťom“, ktorý si pripravili deti z našej materskej škôlky, materského centra Margarétka a deti zo ZŠ na Bachovej. Program bude v sále pod kostolom v utorok 17.12. o 10.00 a vstup je voľný.
 • Duchovná obnova pre mladých, ale aj pre všetkých dospelých farníkov bude 21. 12., zo začiatkom o 9.00 hod. v zasadačke pod kostolom. Pozývam všetkých farníkov. Duchovná obnova pre mladé rodinky bude v nedeľu 22.12. o 15.00 v materskom centre.
 • Zdobenie stromčekov bude sobotu 21. 12. od 15.00 hod. Prosím ochotných mužov o pomoc.
 • Predvianočné spovedanie bude od soboty 21. 12. do pondelka 23. 12., v čase od 16.00 do 20.00 hod.
 • Počas adventu bude možné sv. omšiach v zasadačke pod kostolom bude možnosť zakúpiť si knihy z vydavateľstva Don Bosco.

 

Pozývame všetkých na naše Charitatívne vianočné trhy. Minulý rok sa vyzbieralo 10.020 eur. Peniaze sme rozdali rodinám a osobám, ktoré boli počas roka v núdzi. Na trhoch ale aj v newslettri vám ukážeme presný rozpočet. Tohtoročné CHVT začnú v nedeľu 15.12 o 15:00. Príďte si užiť vianočnú príjemnú atmosféru. Stretnete známych aj neznámych, s ktorými môžete ochutnať 22 rôznych kulinárskych stánkov.

 

Nakoniec iba toľko – podporte naše dielo: modlitbou, sympatiou, záujmom…  bez vás a vašej podpory, nech je už akákoľvek, vieme urobiť na Trnávke a v našom okolí iba veľmi málo.

 

Krásnu a požehnanú nedeľu všetkým

Tibor Reimer, direktor

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.