Ako bude vyzerať Leto s oratkom 2020?

Ako bude vyzerať Leto s oratkom 2020?

Píše vedúci oratka Stano Hurbanič:

Milí rodičia, mladí, decká!

Vzhľadom na aktuálnu situáciu spôsobenú koronavírusom sme sa preventívne rozhodli zrušiť všetky pobytové podujatia plánované na leto, čiže Letný detský tábor, rovnako i Letný zážitkový tábor (Lipnicu). Spája sa to s neistotou ohľadom toho, či by to vôbec bolo možné realizovať, rovnako i s ťažkosťami s tým súvisiacimi, akými sú prihlasovanie, ktoré je neisté a vlastne nemožné, rovnako i príprava programu za týchto okolností. To však neznamená, že nechceme ponúknuť pre vás, hoci krízové riešenie, ale vzhľadom na situáciu, je to riešenie oveľa flexibilnejšie a verím, že i dlhodobejšia pomoc počas prázdnin.

O vývoji situácie vás budeme informovať podľa toho, ako sa budú uvoľňovať hygienické opatrenia.

Ako náhradu za Letný detský tábor pripravujeme s animátormi na celý júl otvorené oratko. Pripravuje sa program, hľadáme možnosti asistencie, aby sme vedeli zabezpečiť zodpovednú prítomnosť animátorov v oratku. Prihlasovanie bude oveľa flexibilnejšie, budete môcť prihlásiť svoje deti na dni, ktoré potrebujete počas celého mesiaca. Samozrejme, podľa platných hygienických noriem a našich možností.

Tiež uvažujeme nad alternatívou Lipnice – nezabúdame ani na stredoškolákov a našich animátorov. Pôjde o trochu iný formát, ale veríme, že spoločných zážitkov bude aj tak dosť.

Letný prímestský tábor sa pripravuje podľa stanoveného termínu, čiže tu sa zatiaľ nič nemení. Ovplyvniť to samozrejme môže situácia súvisiaca s koronavírusom.

Ďakujeme za pochopenie a snažíme sa pripraviť ponuku, ktorá by vám mohla pomôcť nielen jeden týždeň, ale aj na dlhšie obdobie počas prázdnin.

Myslím na vás,
Stano