Aj Saleziáni z Trnávky rozhýbali svoje boky!

Farníci z Trnávky sa opäť po roku stretli, aby oprášili tanečné topánky a zabavili sa na tradičnom farskom plese. Tento rok bol výnimočným, nakoľko išlo o 20-ty ročník farského plesu na Trnávke a predalo sa rekordný počet lístkov. Na plese, ktorý sa konal v DK Ružinov sa stretlo približne 450 ľudí. Nechýbalo výborné jedlo a skvelá hudba, ktorá hrala všetkým do tanca.

Farský ples slávnostne otvoril direktor Saleziánskej komunity na Trnávke, don Tibor Reimer.

“Farský ples je pre nás nielen oslavou nášho patróna don Bosca, ale aj príležitosť spájať ľudí z farnosti, futbalového klubu Domino, oratka, mládežníckeho strediska, ale aj rodinného centra, a najmä vyjadriť našu vďaku všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapájajú do Saleziánskeho diela na Trnávke,” vyjadril sa don Tibor.

Prvé tanečné kolo klasických spoločenských tancov uviedli manželia Lucia a Peter Predáčoví Viedenským valčíkom.  Večer bol sprevádzaný živou hudbou v podaní skvelej skupiny Dominika Titková & Friends, ktorý sa plesu zúčastnili už tretí rok. Pri širokom výbere piesní si na svoje prišli všetky vekové kategórie.  Nechýbali ani „oldies hity“, ktoré roztancovali nejeden starší manželský pár.

Po polnoci vystriedal živú skupinu DJ Dominik Kertis s modernou hudbou, ideálnou na poriadnu párty.

Tanečné kolá striedali moderátorské vstupy, ktoré boli ozvláštnené zážitkami farníkov, ktorí prežili na Trnávke desiatky rokov a spolu s ostatnými si pripomenuli pestré začiatky. 

Nechýbala ani tombola s dvadsiatimi hodnotnými cenami, ktoré venovali farníci a priaznivci Saleziánskeho diela na Trnávke.

Spoločenstvo na Trnávke je známe ochotnými a veľkodušnými ľuďmi, ktorí neváhajú a pridajú ruku k dielu kedykoľvek sa to dá. Túto ochotu potvrdili aj 30ti mladí animátori, ktorí s obetou počas celého večera zabezpečovali, aby mali všetci účastníci čo jesť a piť.  

Čerešničkou na torte bol FLASHMOB, do ktorého sa zapojili všetky generácie farníkov a dlho očakávané vystúpenie saleziánskej komunity. Tá sa už po dvadsiaty rok nenechala zahanbiť a pripravila si veľmi vydarené číslo. Pobavili tak všetkých účastníkov a dali plesu nový šmrnc.

„Charakteristickou črtou plesu je, že všetko, vrátane programu si pripravujeme sami. Využívame bohatstvo tohto spoločenstva, dary a talenty jednotlivých ľudí. Cítim neskutočnú radosť a vďaku za skvelý tím ľudí,  ktorí každý rok ochotne pomáha urobiť farský ples výnimočným. Bez nich a Božej pomoci by sme to určite nezvládli,“ hovorí koordinátorka plesového tímu, Petra Jakubcová, ktorá sa už teší na ďalší ročník.

Fotky nájdete na: https://bit.ly/2Vm4cvf

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.