ZBIERKA BIELYCH TEXTÍLII NA NOVÉ PÔSTNE PLÁTNO 2020 STÁLE POKRAČUJE!

Po dvoch týždňoch zbierky máme už plné 3 banánové krabice. Máme z toho veľkú radosť! V piatok sme to spoločne prezerali a máme zatiaľ niečo okolo 40 m². Plocha, ktorú potrebujeme pokryť je cca 90 m². Preto noste prosím naďalej.  AVŠAK: Plachiet a obrusov máme nateraz dosť! Teraz potrebujeme aby ste nám nosili biele kusy oblečenia! Ďakujeme!

A zrekapitulujme si o čo ide: Po minuloročnom umeleckom pôstnom podujatí v našom saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave – Trnávke chystáme ďalší umelecký projekt, tento krát v spolupráci so slovenskou výtvarníčkou Dorotou Sadovskou.

Pozývame kohokoľvek z vás stať sa súčasťou tohto projektu: Počas pôstneho obdobia budú zakryté oltárne obrazy bielymi zošitými textíliami, ktorá vzniknú z toho, čo prinesiete za seba a svoju rodinu. Počas celého januára 2020 zbierame použité ( čisté ) a vyprané biele látky bez farebného vzoru (obrus, uterák, šatka) alebo akékoľvek biele oblečenie (šaty, košele, tričká, dupačky, … ). Čisté vyprané textílie len v bielej farbe, bez iných farieb je možné umiestniť do vopred pripravenej krabice v ľavej bočnej miesnosti kostola (pred farskou kanceláriou).

Za vašu spoluúčasť vopred ďakujeme a tešíme sa na spoločné dielo! 

Chceš nás podporiť?

Systém dlhodobého darcovstva na Trnávke.